11 obserwujących
808 notek
449k odsłon
233 odsłony

Prawo to my. Tyle wczoraj uchwalili. Tylko po co, przecież zawsze tak było

Wykop Skomentuj8

Art. 379 pkt 4 k.p.c.; "Nieważność postępowania zachodzi jeżeli skład sądu orzekającego był sprzeczny z przepisami prawa albo jeżeli w rozpoznaniu sprawy brał udział sędzia wyłączony z mocy ustawy"

A 60 tóg uchwaliło, że: "Sprzeczność składu sądu z przepisami prawa w rozumieniu art. 379 pkt 4 k.p.c. zachodzi także wtedy, gdy w składzie sądu bierze udział osoba powołana na urząd sędziego Sądu Najwyższego na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa ukształtowanej w trybie określonym przepisami ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 3)."


Oczywiste pytanie jakie się nasuwa, jest następujące: Z którymi przepisami prawa jest sprzeczny udział w składzie sądu sędziego powołanego na urząd sędziego Sądu Najwyższego na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa ukształtowanej w trybie określonym przepisami ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 3).?


Ma ktoś jakieś typy? Bo nie sądzę, żeby w uzasadnieniu, o ile takie będzie, 60 tóg było w stanie przywołać coś więcej niż "wartości Unii Europejskiej".


Piszę jak jest.


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka