23 obserwujących
206 notek
179k odsłon
1211 odsłon

Rządzący - walczcie o Polskę jak Pilecki!

1 marca w Krakowie Przypomnijmy o Rotmistrzu
1 marca w Krakowie Przypomnijmy o Rotmistrzu
Wykop Skomentuj14

Polska, która nie kolaborowała z Niemcami podczas II wojny światowej, Polska jedyne państwo, w którym karano śmiercią za pomaganie Żydom jest też jedynym państwem, którego elity mają tak wielki problem z najpiękniejszymi kartami polskiej historii. Nie ma chyba na świecie państwa, w którym od dziesiątek lat tak konsekwentnie próbuje się wbijać własny naród w poczucie winy i wstydu, eksponując i rozdmuchując do niewyobrażalnych rozmiarów każdą winę jednostki, za którą obarcza się cały Naród, umniejszając zarazem każdy przejaw bohaterstwa, podkreślając z kolei, że to tylko jednostki. I okazuje się że samoupadlania jest zawsze za mało. Czy to się w końcu uda postawić z głowy na nogi? A przecież już Julien Bryan, autor poruszających kronik filmowych, świadek walki Warszawy i Polski z dwoma wrogami, powiedział m.in: „Gdyby Spartanie odżyli, to przed wami, Polacy, pochyliliby czoła”

Ostatnio dużo czytałam o dwóch arcyważnych polskich muzeach - II wojny światowej w Gdańsku i KL Auschwitz. Ze smutkiem zauważam, że łączy je marginalizacja polskiej narracji.O ile w Gdańsku trwają prace, aby to zmienić (o Pileckim mówił tylko 1 słownie jeden eksponat - Jego legitymacja!) to eksterytorialne Muzeum KL Auschwitz broni się dzielnie. Przez ostatnie lata ze smutkiem patrzyłam jak ostatni świadkowie odchodzą. Ci którzy w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich wywalczyli Narodowy Dzień Pamięci Polskich Ofiar Niemieckich Obozów... 14 czerwca w rocznicę pierwszego transportu więżniów do KL Auschwitz - założonego celem eksterminacji Polaków. Świadkowie 14 czerwca razem z CHSRO przyjeżdżali aby pomodlić się podczas polowej Mszy Św. nieopodal Bloku 11, aby następnie odśpiewać Polski Hymn Narodowy pod Ścianą Śmierci gdzie ginęli głównie Polacy, często z okrzykiem Polska się o nas upomni! Czego byłam świadkiem? Lekceważenia tego święta przez dyrektora Muzeum, który nie uczestniczył w uroczystościach, utrudniał jak mógł, nie dając krzesełek, nagłośnienia. Aż w 2016 roku wprowadził strefę ciszy - zabraniając wykonywania hymnu Polski pod Ścianą Straceń i wyprowadzając polskie uroczystości poza teren obozu. Być tego obecnym świadkiem to boli. Bardzo boli. Dlatego z delegacją Fundacji Paradis Judaeorum - wolontariuszami akcji Przypomnijmy o Rotmistrzu idziemy tam i śpiewamy 14 czerwca Polski Hymn. Bo tak trzeba. Duchom Przodków mordowanych tamże sprawiając radość. Hymn ten brzmiał tam od 1945r. Czas na porządki, aby Hymn Polski nie był śpiewany....w konspiracji, by z dumą nosić tam białoczerwone flagi, i aby zniknęło te sławne 8 tablic dzielących ofiary według kryterium rasowego (!) ofiary na Żydów i nie -Żydów.

Tak sobie ze smutkiem rozmyślam, że oto na naszych oczach toczy się walka o polską rację stanu.I że każdy krok wstecz grozi upadkiem Polski. I że niestety nie ma kompromisu w tej sprawie i być nie może a uleganie tym naciskom i poddanie nowelizacji o IPN prowadzi do upadku Polski. Jeśli Polsce pod presją da się wcisnąć „polskie obozy” i „polską odpowiedzialność za holokaust”, to z Polską można zrobić wszystko. Czy obronimy Polskę ? Czy Żydzi napiszą nam ustawę i wymuszą reprywatyzację?

Gdybyśmy byli naprawdę suwerenni, nikt nie wtrącałby się do naszych ustaw. Jaka jest rzeczywiście nasza suwerenność widać jasno w świetle ustawy o IPN. Doświadczenie, które mówi samo za siebie. Wystarczy być uważnym.

Jako wolontariuszka Akcji społecznej Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki, obchodzącej 10 jubileusz wołam w przeddzień Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych i 70. rocznicy komunistycznej zbrodni sądowej na Ochotniku do Auschwitz.

Rządzący - walczcie o Polskę i nie odpuszczajcie! Naród patrzy Wam na ręce. A nie jest to naród niewolników. Mówicie, że znacie polską historię? Powołujecie się na nią? To walczcie o Polskę jak Pilecki! Dajcie świadectwo! Tego potrzebujemy. Sprawcie, abyśmy mogli mówić  jako świadomi obywatele polscy o władzach polskich i o nas per MY.

Przypomnijmy o Rotmistrzu. Trzeba dać świadectwo


PS. zapraszam do nas

Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki


Zapraszam także  do  podpisywania z nami petycji:

http://www.citizengo.org/pl/41818-chcemy-prezydenta-rp-14-czerwca-pod-sciana-smierci-kl-auschwitz

http://www.citizengo.org/pl/35329-zwolnic-dyrektora-muzeum-auschwitz


Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka