Blog
Apokalipsa teraz
Stary człowiek znad rzeki
Stary człowiek znad rzeki Nie mogę powiedzieć
12 obserwujących 290 notek 216032 odsłony
Stary człowiek znad rzeki, 11 czerwca 2017 r.

Spełnienie snu waryjata

2233 82 1 A A A

Na barykady Władku roboczy. No i Władek posłuchał mnie. Poszedł na barykady. Syty, ogolony, w garniturze lub markowym szetlandzie. Spełnił się sen waryjata.

Władek aresztowany! Dlaczego nie staje cały Wrocław? Dlaczego nadal jeździ komunikacja miejska? Ludzie, co się z wami porobiło?! Dlaczego nie strajkuje Pafawag? Dlaczego ta wiadomość nie obiegła lotem błyskawicy całego podziemnego kraju? Dlaczego nie strajkuje Stocznia Gdańska? Dlaczego nie strajkuje Ursus? Dlaczego nie wygaszają pieców w Hucie Lenina? Ludzie, co się z wami stało? Puk, puk, jest tam kto? To gdzie są teraz przyjaciele jego z tamtych lat? Zabrakło ich? Wszyscy, którzy zostali popijają whiskey w głębokich skórzanych fotelach i zaciągają dobre cygara, wlepiając senny wzrok w plazmę, na której niosą Władka do suki. W kolorowym full-HD, prawie jak w radzieckim telewizorze marki Rubin. Prawie jak w PRL, prawie jak w stanie wojennym.

Ale, ale, cholerka, co to ma być? Gdzie ten prawie stan wojenny? Jak to? To nie będzie przesłuchania w Pałacu Mostowskich? Nie będzie krzyżowych, brutalnych przesłuchań esbeków? Nie będzie transportu do więzienia na Mokotowie? Tylko jak pospolity żul z blokowiska, tylko zwykłe kolegium do spraw wykroczeń? Bez świecenia lampą w oczy i bęcków od klawiszy? Ech, szkoda gadać... Reżim schodzi na psy.

Władek, a teraz odpowiedz na moje pytanie, ale tak z ręką na sercu. Gdyby robole w twojej firmie zastrajkowali bez rozpoczętego protestu zbiorowego, to co byś zrobił? Pozwoliłbyś na strajkowanie? A gdyby usiedli na ziemi przed bramą, blokując wyjazd ciężarówek załadowanych frachtem? Wezwałbyś milicję, aby ich wywiozła sukami? Wezwałbyś do pałowania hołoty jak Lechu?

My tu gadu, gadu, a tymczasem Władek sam jeden cierpi przez milijony.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem starym człowiekiem patrzącym na przepływającą rzekę

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "tym mnie obraziłeś, ponieważ ja stoję w tym samym miejscu od sierpnia 1980. A tu na blogu od...
  • @eska, lchlip prosił o wsparcie?
  • "To Ty porzuciłeś swoich" Czyli kogo?

Tematy w dziale Społeczeństwo