Jambalaya
najpiekniejszy blog świata
25 obserwujących
721 notek
267k odsłon
661 odsłon

Prezydent Wszystkich Polaków

Wykop Skomentuj55

Godna uwagi i podziwu jest naiwność politycznych obserwatorów i krytyków poczynań Prezydenta RP z uporem maniaka oczekujących od owego ustosunkowania się i spełniania życzeń tej części wyborców, która akurat na niego nie głosowała.

W świecie gdzie polityka prowadzona jest nie w oparciu o zasady, tylko o skuteczność w wyborze metod wiodących do celu i każda niegodziwość i brak etyki w tym działaniu tłumaczony jest korzyścią, interesem i wyższą koniecznością, takie pobożne oczekiwania, to nawet nie jest naiwność...

Proszę wybaczyć mi prostotę i brak ogłady, ale uważam, że Prezydentem RP się jest - bo wyboru dokonała większość uprawnionych do głosowania i wspólny ten interes większości Polaków - polski Prezydent powinien bronić. 

Natomiast Prezydentem Wszystkich Polaków się jest z urzędu i  z racji pełnionej funkcji i rola ta ogranicza się do funkcji estetyczno- reprezentacyjnej i mniej więcej chodzi o to żeby jakoś Prezydent wyglądał i umiał się znaleść i nie smarkał w rękaw podczas oficjalnych przyjęć i żeby nie robił dobrze tym którzy na niego wcale nie głosowali. 


Wykop Skomentuj55
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka