29 obserwujących
344 notki
444k odsłony
1451 odsłon

Kurski odchodzi z TVP z tarczą, a Janke jest w błędzie

Fot. TVP
Fot. TVP
Wykop Skomentuj54

Igor Janke twierdzi, że w starciu Andrzej Duda - Jacek Kurski mieliśmy pokaz siły* ze strony prezydenta RP.  Nie podzielam tej opinii.  Przecież kompletnie nie o to chodzi. To żaden pokaz siły. Żadne ,,kto kogo". Jak, zresztą, Kurski miałby się dziś równać z Dudą? Wyraźnie widać, ze prezydent RP poszerza krąg swoich wpływów. I chce mieć oddziaływanie na TVP.

Z jakiego powodu? - mogę się tylko domyślać. Ale byłbym też ciekaw opinii p. Igora.

Psychologicznie to raczej Kurski ograł prezydenta. Odchodzi jako zwycięzca. Jako człowiek, który przy użyciu rozmaitych metod uwolnił rzeczywistą moc mediów publicznych, mogących czapką nakryć telewizornie stworzone przez wajchowych postkomuny.

TVP miażdży dziś konkurencję. Pojawiło się w niej wielu młodych, bardzo zdolnych ludzi - wśród nich Tomasz Wolny, Michał Rachoń, Krzysztof Feusette... Bije rywali programami misyjnymi, których w Tele Vizji Nieudaczników nigdy nie było, nie ma i nigdy nie będzie. Gromadzi przed ekranami widzów profesjonalnie zrealizowanych seriali telewizyjnych - ,,Na dobre i na złe", ,,Ojciec Mateusz",  ,,Stulecie Winnych". Elektryzuje i wzrusza wyłaniając ludzi niezwykle utalentowanych  ,,Szansa na sukces", ,,Voice Kids", ,,Voice of Poland". Nie ma też konkurencji w dziedzinie programów integrujących widzów w dniach wielkich rocznic i świąt.

Czy jest doskonała? Dla mnie na pewno dużo lepsza od komercyjnego badziewia, które realizuje cudzą misję.

----

* https://www.salon24.pl/u/jankepost/1025178,andrzej-duda-jacek-kurski-pokaz-sily

Wykop Skomentuj54
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura