29 obserwujących
344 notki
444k odsłony
1787 odsłon

Jacek Kurski - drugie rozdanie. Marzena Paczuska-Tętnik zawieszona

Wykop Skomentuj95

Nie trzeba było długo czekać. Telewizja Polska poinformowała, że Rada Nadzorcza Spółki TVP S.A. zawiesiła w czynnościach, na okres 3 miesięcy Marzenę Paczuską-Tętnik, członka zarządu Spółki. Na miejsce odwołanego w dniu 9 marca 2020 roku dotychczasowego prezesa zarządu Jacka Kurskiego, Rada Nadzorcza TVP S.A. delegowała pana Macieja Łopińskiego, jako pełniącego obowiązki prezesa zarządu TVP SA.  

Z wnioskiem o zawieszenie Marzeny Paczuskiej-Tętnik zwrócili się Jacek Kurski oraz członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz. Informacje o tym fakcie  podał portal wPolityce, a potwierdzają ją również źródła Onetu. Jacek Kurski we wniosku zarzucił Marzenie Paczuskiej narażenie telewizji na straty finansowe, a także na zakulisowe działania polityczne.

"Pani Marzena Paczuska-Tętnik budowała swą pozycję zawodową na demonstrowaniu utrzymywania doskonałych relacji i licznych kontaktów z Kancelarią Prezydenta. W powszechnym odczuciu była przedstawicielką Głowy Państwa w kierownictwie nadawcy publicznego odpowiedzialnym za reprezentowanie jego interesów w zakresie ekspozycji i wizerunku" - czytamy we wniosku.

"Nie informowała jednak nigdy Zarządu Spółki o jakichkolwiek zastrzeżeniach lub oczekiwaniach Kancelarii Prezydenta wobec TVP. Natomiast w chwili kryzysu w komunikacji związanym z grożącym wetem Prezydenta do ustawy rekompensatowej nie włączyła się w jakikolwiek odczuwalny sposób do walki o interes Spółki. Zaangażowała się w intrygi i dezinformowanie Głowy Państwa oraz otoczenia Prezydenta co do sposobu przedstawiania Prezydenta na antenach TVP. Doprowadziła w ten sposób do bardzo poważnego kryzysu w otoczeniu instytucjonalnym i legislacyjnym mediów publicznych, zagrażającego utratą finansowania publicznego, tj. najbardziej żywotnych interesów Spółki" . 

W dokumencie sformułowanych jest wiele konkretnych zarzutów pod adresem Marzeny Paczuską-Tętnik..

Wykop Skomentuj95
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura