198 obserwujących
942 notki
1987k odsłon
927 odsłon

Obrońca istoty człowieczeństwa

Wykop Skomentuj45


Dział: Społeczeństwo

Dziekujmy Bogu,za to ,że z nas i u nas jest osoba duchowna - abp. Marek Jędraszewski,metropolita krakowski.Czytajmy i słuchajmy Jego rozpoznań ideologii "tęczowej zarazy"oraz "pogańskiej " filozofii człowieka ,która niszczy naszą tożsamość struktury biologicznej w postaci dualizmu "kobiety i mężczyzny",pozbawia sensu i celowości istnienia małżeństwa i rodziny,zabija odsłaniające się osoby w naszych dzieciach.

Księdza Marka Jędraszewskiego poznałem przed laty (blisko 40 lat temu)w Krakowie ,kiedy bywałem na seminariach organizowanych przez -wówczas jeszcze docentów świeżo otwartej Papieskiej Akademii Teologicznej (dziś UP JPII)- księży :Michała Hellera i Józefa Życińskiego.Ksiądz Marek Jędraszewski właśnie kilka  lat wstecz, obronił na uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie , dysertację doktorską : "Le relazioni intersoggettive nella filosofia di Levinas ",nagrodzoną złotym medalem Ojca Świętego Jana Pawła II.

Jeśli jego praca licencjacka poświęcona była filozofii Paula Ricoeura,a habilitacyjna (rok 1991) : "Jean Paul Sartre i Emmanuel Levinas -w poszukiwaniu nowego humanizmu"-studium analityczno-porównawcze, to znaczy że w osobie abp.Marka Jędraszewskiego spotykamy specjalistę w dziedzinie antropologii filozoficznej.

Młodego doktora filozofii (ledwie po trzydziestce) zapamiętałem z tamtych czasów , jako bardzo rzeczowego dyskutanta ,zadziwiającego erudytę, z niezachwianą gotowością dążenia do prawdy. W przerwie obiadowej,w luźnych koleżeńskich grupach,pod chwilową nieobecność ks.Marka,ks.prof.Józef Tischner przekonywał ,że ks.dr Jędraszewski to wielka nadzeja polskiej filozofii katolickiej.

Antropologia filozoficzna,w moim plateau zainteresowań naukoznawczych, zajmuje centralne miejsce .Pytania bowiem w rodzaju :Kim jest człowiek? Dlaczego istnieje człowiek? Jaka pozycja człowieka w przestrzeni organizmów żywych?Co jest istotą bycia człowiekiem? wyznaczają przestrzeń, w której się pojawia etyczny wymiar rzeczywistości i jej sens.

Mam wiele przeczytanych (i przemyślanych) książek ks.Marka i chociaż jestem amatorem w antropologii filozoficznej, to jestem zdania, że twórczość Jego w wymienionej dziedzinie nadaje mu rangę najwybitniejszego polskiego badacza .

Toteż oczywista i zrozumiała jest ocena abp. Jędraszewskiego, ideologii LGBT oraz WHO w zakresie wychowania i edukacji dzieci oraz dorastającej młodzieży :

"Ten marsz ( LGBT i WHO -przypis E.)przez edukację już istnieje,tylko my nie zdajemy sobiez tego do końca sprawy Jeśli będziemy na ten marsz obojętni to staniemy   się  winnymi tego nieszczęścia ,które funduje się na naszych oczach małym dzieciom i dorastającej młodzieży.Milcząc stajemy się współwinni,tak jak współwinni byli Niemcy,dopuszczając Hitlera do władzy w sposób jak najbardziej demokratyczny. Nie wolno nam milczeć.Bo to jest tak ,jakbysmy godzili sę na duchowe szkody zadawane najbardziej bezbronnym: dzieciom.Starsi są po to ,aby bronić dzieci ". [1]

Bolszewicy spod znaku " LGBT" napotkali w naszym kraju na przeciwnika twardego i konsekwentnego,posiadającego rozległą wiedzę na temat istoty człowieczeństwa i sił zła usiłujących tę istotę zniszczyć.To, do czego  jedynie są zdolni , to ścieki rynsztokowych obelg i cuchnących kłamstw na temat osoby arcybiskupa i jego bogatej oraz ważnej dla narodu  polskiego biografii świeckiej i duchownej.

Literatura 

[1] Nie wolno nam milczeć - z abp.Markiem Jędraszewskim rozmawia Sławomir Jagodziński,Nasz Dziennik, 12-13 października,2019,str. 8-10


Wykop Skomentuj45
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo