0 obserwujących
257 notek
151k odsłon
  516   0

"POlitycznie POprawne POstawy"

POlszewiki
POlszewiki

 

ANDRZEJ WAJDA- (prawdziwe) OBLICZE KOMUNISTY 
Podanie z 20.08.1949:
Z ASP w Krakowie do PWST w Łodzi
Do Dyrekcji Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi
Proszę o przyjęcie mnię na studia w Wyższej Szkole Filmowej na Wydział Reżyserii.
Ukończyłem trzeci rok na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Decyzję studiowania w PWSF motywuję wg. formularza załączonego do podania.
Jestem członkiem podstawowej organizacji PZPR przy ZPAP w Krakowie. W ZAMP na ASP jestem kierownikiem wydziału kadr ZU. Resztę danych w załącznikach, które nadeślę do dn.24 bm.
Wajda Andrzej 

Niektóre odpowiedzi na pytania kwestionariusza osobowego (wyżej w podaniu: „wg formularza”, wytłuszczenia moje):
1. Decydując się na studia w Wyższej Szkole Filmowej, po ukończeniu trzech lat Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a więc po okresie doświadczeń, tak co do zainteresowań jak i co do moich zapatrywań społ.–politycznych, robię to z przekonaniem że dadzą mi one rodzaj sztuki najbardziej bliski współczesnemu człowiekowi. Sztukę która jest najważniejsza, przy przekształcaniu człowieka na drodze do nowego ustroju.
/.../
Zrezygnowałem ze studiowania na ASP po długiej dyskusji jaka rozpoczął na naszym terenie szkolnym artykuł napisany wspólnie z kol. Nałęckim Konradem a ogłoszony w tygodniku „Wieś”. Dyskusja skończyła się stworzeniem zespołu samokształceniowego przy Z.U. ZAMP na naszej uczelni, który przez pracę zespołową, kolektywną i stosowanie oceny przydatności politycznej obrazu ma realizować realizm socjalistyczny w plastyce. Jakkolwiek byłem jednym z pierwszych członków zespołu, stałem na stanowisku że film jest najbardziej bezpośrednią drogą do człowieka, po prostu dlatego ze film jest „aparatem do notowania życia.
/.../
5. Realizatora filmowego poza talentem i poczuciem rzeczywistości musi cechować marksistowska postawa wobec życia i sztuki. /.../
6. Zgłoszony przeze mnie film dotyczył by zagadnienia które obecnie staje się dramatycznym konfliktem. Artyści którzy w kieszeni noszą legitymację partyjną tworzą sztukę niezgodną z ideologią Marksizmu – Leninizmu. Gorzej ich wiedza i ocena zjawisk w sztuce jest sprzeczna z tą ideologią. Należałoby przedstawić zasadnicze ugrupowania art. pokazując je w stypizowanych jednostkach. Film ten jednak nie dał by odpowiedzi na dręczące zagadnienie realizmu socjalistycznego. Nie był by też obroną artystów. Powinien być zdemaskowaniem kultury burżuazyjnej którą ci artyści reprezentują. Powinien być ostrzeżeniem dla klasy robotniczej przed zmniejszeniem nacisku w stosunku do ludzi pracujących w sztuce.
Temat ten uważam za niemal tak ważny jak zdemaskowanie za pomocą kina reakcyjnej części kleru i średniowiecznych praktyk z cudami.

Notatka kadrowa bez daty:
Wajda Andrzej syn Jakóba, urodzony 6.III.1926 w Suwałkach. Soc–pochodzenie inteligenckie. Absolwent A.S.P. w Krakowie. Aktywny członek ZAMP od X.48. poprzednio ZNMS. W ZAMP pełnił funkcję Kier. Wydz. Kadr Zarządu Uczelnianego ZAMP przy A.S.P. W pracy organizacyjnej nie wykazywał samodzielności. Posiada duże wyrobienie ideologiczne oraz wykazuje zdecydowaną postawę. Pod względem politycznym pewny. Członek PZPR. Dobry naukowiec. Zasługuje na zaufanie. Nie ma w stosunku do niego żadnych zastrzeżeń natury politycznej czy też moralnej.
Kier.Wydz.Kadr
Szydłowski Zygmunt Szendzielarz

 

 

Niesiołowski atakuje Ewę Stankiewicz!

FILM -

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rxTVzzmo8tw

Niebywałe chamstwo PO i Palikota

 

 

 

Niebywale skandaliczne zachowanie posłów Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota, którzy podczas przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, krzyczeli „zadzwoń do brata”.


- Te słowa padły z ław zajmowanych przez posłów Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota. To było niebywały skandal. Nie spotkałem się z takim chamstwem – mówi Niezależnej.pl poseł PiS Jan Dziedziczak.

Chwilę po prezesie PiS na mównicę sejmową wszedł Janusz Palikot. I popisał się chamstwem na niespotykaną skalę. Stwierdził, że Jarosław Kaczyński wysłał na śmierć brata do Smoleńska. Natychmiast na te słowa zareagował szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, który zażądał przerwy i zwołania Konwentu Seniorów. Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o wykluczenie Palikota z obrad Sejmu. Przerwa w obradach potrwa do 15.00.

http://niezalezna.pl/28164-niebywale-chamstwo-po-i-palikota

 

 

http://www.stop67.pl/

 

Ci posłowie są przeciw referendum

 

 

Głosowanie z 11maja2012  -  Sprawdź-jak głosował Twój poseł?!

 

 

Posłowie Platformy Obywatelskiej tak wystraszyli się konsekwencji własnej decyzji, że schowali się za kordonem policji, a cały gmach Sejmu otoczony został metalowymi barierkami.


- To jakaś paranoja. Do Sejmu nikt nie może się dostać. Nawet jego pracownicy i dziennikarze – relacjonują portalowi Niezależna.pl osoby, które są na ulicy Wielkiej w Warszawie.

Ciekawe, czego teraz boją się posłowie Platformy Obywatelskiej, PSL czy Ruchu Palikota?


Pytania o sytuację pod Sejmem mocno zdenerwowały mł. insp. Macieja Karczyńskiego, rzecznika Komendy Stołecznej Policji.

- Proszę, nie mieszać do tego policji. Pytania proszę kierować do Straży Marszałkowskiej - stwierdził poirytowany.

 


http://niezalezna.pl/28158-poslowie-platformy-zabarykadowali-sie-w-sejmie

 

 

„Solidarność” rozpoczyna blokadę wyjść z Sejmu - poinformował związek w specjalnym komunikacie. W miasteczku namiotowym przed Sejmem związkowcy czekają na wynik piątkowego głosowania posłów ws. zmian ustaw emerytalnych.

Trwa trzeci dzień protestu NSZZ "Solidarność" przeciw rządowym propozycjom podniesienia wieku emerytalnego. Projekt zmian emerytalnych zrównuje i wydłuża do 67 lat wiek emerytalny kobiet i mężczyzn.

"W związku z pewnym już przyjęciem ustawy wydłużającej wiek emerytalny, Solidarność rozpoczyna blokadę wyjść z Sejmu. Przebieg głosowań odrzucających wszelkie poprawki nie pozostawia złudzeń. „S” nie wypuści posłów do domu!" - napisał w dzisiejszym komunikacie Marek Lewandowski, rzecznik prasowy przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność".

Ponadto związkowcy z "S" zwołali w miasteczku pilne posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Przewodniczący związku Piotr Duda powiedział, że o kolejnych krokach "S" poinformuje po ogłoszeniu wyników głosowania.

http://niezalezna.pl/28154-nie-wypuszcza-poslow-glosujacych-za-%E2%80%9Ereforma%E2%80%9D

 

 

 

 

Cytaty z PO prawnej "Partii Miłości"


 

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale