Bazyli1969 Bazyli1969
1620
BLOG

Pomarzyć wolno, czyli Rzeczpospolita 2037

Bazyli1969 Bazyli1969 Fantastyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 164

Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
André Malraux
image

Nasz, czyli polski, problem polega na tym, że jest nas zbyt mało. Ba! Ponadto nasze granice obejmują zbyt niewielkie terytorium. Wszystko inne to małe miki. Wspominam o tym, gdyż mało który naród na ziemi żyje pomiędzy dwoma wielkimi potęgami. Koreańczycy muszą liczyć się z Chinami i dyktaturą z Phenianu. Ale z jednej strony. Bułgarzy graniczą z Turcją, ale również z mniej niebezpieczną Rumunią i żyjącą przeszłością Grecją. Australia? Kanada? Finlandia? Słowacja? Żadne z tych państw i narodów nie musi brać pod uwagę niebezpieczeństwa z więcej niż jednej strony. My tak. Lekko przesadziłem, gdyż w nieco podobnej sytuacji znajduje się Kazachstan. Jednak ten kraj jest tak rozległy, iż jego głębi strategicznej nie poważy się naruszyć chyba nikt. Zostawmy…

Wiele ciekawym notek poświęconych współczesnej zawierusze ukazało się na s24. Ukraina, Rosja, Niemcy, UE, USA, lalkowaty Macron, kanclerz o aparycji i mentalności subiekta… To wszystko dzieje się na naszych oczach. To fakty. Zastanówmy się przez chwilę co by się stało, gdyby rozwój wypadków poszedł w kierunku pożądanym przez naród i państwo polskie. To  tylko projekcja, fantazja, marzenie, ale…

Rok 2023, maj – Siły Zbrojne Ukrainy wypchnęły rosyjskich najeźdźców do granic sprzed 24 lutego 2022 roku.
Rok 2023, sierpień – w Ankarze Ukraina i Federacja Rosyjska zawierają porozumienie pokojowe.
Rok 2023, wrzesień – w wyniku protestów społecznych A. Łukaszenka zwalnia fotel prezydencki, udaje się na emigrację do Rosji, a władze w Mińsku przejmują opozycjoniści.
Rok 2023, grudzień – na wniosek parlamentu Ukrainy, władze w Kijowie zgłaszają oficjalny wniosek  dotyczący zacieśnienia stosunków z Rzeczpospolitą Polską.
Rok 2024, marzec - Sejm Rzeczypospolitej w odpowiedzi na postulat Rady Najwyższej Ukrainy powołuje komisję ds. integracji. Jednocześnie rządy Polski i Ukrainy  przygotowują odpowiednie rozwiązania legislacyjne mające na celu powołanie konfederacji polsko-ukraińskiej.
Rok 2024, listopad – Władze Republiki Litewskiej zgłaszają chęć współuczestnictwa w projekcie konfederacji.
Rok 2024, grudzień – Parlament w Mińsku zgłasza akces do uczestnictwa w rozmowach zjednoczeniowych.
Rok 2025, maj – Przy okazji rocznicy Konstytucji 3.go maja w Brześciu n/Bugiem ma miejsce zgromadzenie parlamentów Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy, podczas którego zostaje powołana Rzeczpospolita Czterech Narodów.
Rok 2025, czerwiec – Zostaje przyjęta konstytucja IV RP.
Rok 2026, kwiecień – Siły Zbrojne IV RP odpierają atak wojsk Federacji Rosyjskiej.
Rok 2029, czerwiec – prezydent IV RP ogłasza na forum ONZ, iż Rzeczpospolita zgłasza akces do grona państw posiadających broń atomową.
Rok 2031, luty – IV RP oficjalnie zgłasza swą kandydaturę na stałego członka Rady Bezpieczeństwa.
Rok 2031, kwiecień – Siły Zbrojne IV RP wkraczają do Naddniestrza. Pacyfikacja prorosyjskich buntowników trwa dwa dni, a obszary będące dotąd pod władza Tyraspola zostają przekazane Rumunii.
Rok 2031, listopad – IV RP zostaje przyjęta jako członek G20.
Rok 2032, kwiecień – Rząd Republiki Czeskiej zabiega o gwarancje bezpieczeństwa w Warszawie.
Rok 2033, marzec – Namibia, RPA i Nigeria ogłaszają chęć zakupu 400 sztuk (łącznie)  armato-haubicy „Krab” oraz 150 sztuk samolotu szturmowo-bombardującego „Husarz”.
Rok 2034, styczeń – Rząd Etiopii zwraca się do władz IV RP o wysłanie kontyngentu wojsk w celu utrzymania porządku.
Rok 2035, luty – Rząd IV RP ostrzega  Berlin, że dalsze zwlekanie z uregulowaniem reparacji może doprowadzić do pogorszenia stosunków na linii IV RP- Republika Federalna Niemiec. W odpowiedzi na ultimatum kanclerz federalny zaprasza do konstruktywnych rozmów.
Rok 2035, czerwiec – Ryga i Tallin składają oficjalne wnioski o rozlokowanie brygadowych formacji wojskowych IV RP na ich terytorium.
Rok 2035, wrzesień – Helsinki podpisują z IV RP traktat o wzajemnej pomocy na wypadek konfliktu ze stroną trzecią.
Rok 2036, październik – Premier Socjalistycznej Republiki Wietnamu zwraca się do Prezydenta IV RP o mediacje pokojowe pomiędzy jego krajem a Laosem.
Rok 2037…


Ech…


--------------------------------

Obrazy wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl art. 29. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych


Bazyli1969
O mnie Bazyli1969

Jestem stąd...

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura