25 obserwujących
448 notek
272k odsłony
356 odsłon

Sowieckie standardy w TVP

propaganda komunistyczna
propaganda komunistyczna
Wykop Skomentuj13

Propaganda komunistyczna po 1945 przedstawiała Polskę międzywojenną jako skarłowaciałe państwo zarządzane przez "zaplute karły reakcji" czy też hrabiego Bęc-Walskiego. Oczywiście wyśmiewani nie mieli żadnej możliwości obrony, bo na tym polegała propaganda sowiecka i prlowska.

W efekcie nachalnej reżimowej propagandy oraz bankructwa socjalizmu, wszystko co przedwojenne stało się synonimem dobrobytu i wolności, a "zaplute karły reakcji" nawet powodem do dumy.

Z bogatej tradycji sowieckiej czerpią dzisiejsze władze TVP. Konfederacja podlega absolutnej cenzurze i od wyborów do UE żaden z przedstawicieli Konfederacji nie pojawił się w publicznych mediach. TVN zachowuje się dokładnie tak samo, a z omerty wyłamuje się czasami Polsat. Choć gdy prezentował komitety ogólnopolskie kilka dni temu, to piąty mu się "zagubił". Dziwnym trafem znów Konfederacja.

W czwartek Konfederacja przedstawiła swoje "jedynki" w wyborach do senatu. I również w czwartek Konfederacja pojawiła się w TVP chyba pierwszy raz od studia EU-wyborczego końcem maja. Niestety nie tak jak partie reżimowe, przedstawione w programach informacyjnych. Konfederację przedstawiono w programie "W tyle wizji" na TVP Info wieczorem.

Dyskusja o Konfederacji rozpoczęła się od omówienia konfliktu z P. Kukizem. W wywiadzie dla Jacka Międlara muzyk zasugerował, że Krzysztof Bosak jest gejem. Dla podkreślenia tego faktu WTW dołączyła film z całującymi się panami.

Następnie przedstawiono jedynki Konfederacji jako rodzinę muminków, wraz z podkładem z popularnej dobranocki. W galerii tylko kilka zdjęć, na filmie jest więcej.

Red. Janecki stoczył się do poziomu reżimowego propagandzisty, firmując tą hucpę swoim nazwiskiem. Jest to dla mnie przykre, bo lubiłem jego komentarze w TV Republika. Co do "żartów" z K. Bosaka to kawalerów w polskiej polityce jest dużo więcej. Na czejel partii rządzącej stoi przecież "Gargamel żyjący z kotem". Zaś mająca właśnie swoją premierę "Polityka" P. Vegi przedstawia byłego ministra obrony narodowej w jako geja wykorzystującego młodych chłopców. TVPisowcy pewnie zrywają boki ze śmiechu również w tamtych przypadkach.

Jak widać kampania wyborcza wyłącza wszelkie hamulce rządowej propagandzie ale gdzie ta zmiana?


O Konfederacji o d 29:50 - na zegarze punktualnie 22:20.

Edit: z youtube wycięli. Może zostało na tvp.


Poprzednia notka
 <--->
Następna notka
Przekręty wyborcze

Pensja minimalna ponad 3000 złotych


Zobacz galerię zdjęć:

Jacek Wilk
Jacek Wilk Jakub Kulesza Robert Winnicki zbiorczo
propaganda
Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura