5 obserwujących
194 notki
24k odsłony
228 odsłon

NIE MA PLANU MARSHALLA DLA NAS

Wykop Skomentuj1

     Nie ma planu Marshalla dla nas. I nie będzie. Marshall nie przyjdzie do nas, ani w środku nocy, ani w środku dnia, panie premierze. Naiwnych Marshallów – nie sieją już w przestrzeniach międzynarodowych. Klapa ewidentna (ewentualnych Marshallów) zatrzasnęła się nad pańską głową kryptowielebną. Na próżno pan nawołuje o plan Marshalla. Pogoda na plany Marshallów – skoczyła się.

     Półtora miesiąca temu – odwrócił się pan od wiary w pracowitość i w talent polskiej klasy średniej: i zwrócił się pan swoją wiarą w pracowitość i talent wielce szanownej pandemii. Wielce szanowna – pandemia uzyskała przywileje wręcz nadprzyrodzone! Zielone światło polityczne… a pracowitość i talent klasy średniej: uzyskały pańską blokadę. Tlen finansowy dla słynącej w świecie z pracowitości polskiej klasy średniej – został odcięty. I teraz… łudzi się pan, że Marshall za to zapłaci. Za to wszystko: w czym pan się po frajersku… zagalopował.

     Poczucie wszechmocy manipulacyjnej wzięło górę nad myśleniem. Bezmyślność galopująca – wzięła górę nad dystansem myślnym.


27.04.2020


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka