19 obserwujących
224 notki
310k odsłon
  3549   0

Zatopione piramidy u wybrzeży Japonii

W roku 1986 japoński przewodnik Kihachiro Aratake nurkował u wybrzeżywyspy Yonaguni,położonej na wschód od Tajwanu, należącej do archipelagu Riukiu,należącym do japońskiej prefektury Okinawa. Poszukiwał nowych miejsc dogodnych do obserwacji rekinów a ze zdumieniem odkrył25 metrów poniżej poziomu morza podwodne, kamienne struktury zwane obecnie piramidami z Yonaguni… Struktury te wydawały się tworzyć wzmacniane tarasy oraz podjazdy.

Największa z nich ma 182 metry długości i 27 metrów wysokości. Naokoło budowli ułożone jest równo podłoże z kamiennych bloków, w pięciu warstwach, co sprawia wrażenie drogi wokół struktury.

Regularny układ skał pod wodą, a także kształty przypominające rzeźby m.in. głów zaintrygowały badaczy. Niektóre teorie powstania tych monumentów łączą te zagadkowe ruiny z mitycznymi cywilizacjami Atlantydy czy Lemurii.
Od 1999 roku badaniapiramid z Yonaguni prowadzi Morien Institute.


Podwodne struktury Yonaguni stały się przyczyną wielu kontrowersji. Jedni badacze uważają je za występy skalne pochodzenia naturalnego, inni twierdzą, że podwodne piramidy zostały stworzone ręką człowieka i powinny zmienić całą zapisaną historię ludzkości.
 

Zatopione piramidy u wybrzeży Japonii

Zatopione piramidy u wybrzeży Japonii
Znaleziono różne żłobienia i rzeźby na kamieniach,  które zostały udokumentowane, a co wskazuje na to, że ta budowla nie jest naturalną formacją, lecz jej struktury zostały zbudowane ręką człowieka.
Masaaki Kimura, japoński geolog morski, badający i nanoszący na mapy struktury od ponad 15 lat, uważa, że budowla maco najmniej  5 000 lat, ale dopiero przed dwoma tysiącami lat została zatopiona podczas trzęsienia ziemi.

Inni badacze uważają ze czas powstania budowli jest przez Masaaki Kimurę  o wiele zaniżony. Na przykład profesor geologii z Uniwersytetu Tokijskiego Teruaki Ishii twierdzi,  że zalanie nastąpiło pod koniec ostatniej epoki lodowcowej, która skończyła się 10 000 lat temu.
Z tej hipotezy wynikałoby, że budowla jest dwa razy starsza niż piramidy w Egipcie - według oficjalnej nauki.
W pobliżu piramidy została odkryta, zdaniem badaczy, ludzka twarz, która ma kilka metrów wysokości, wokół której znaleziono dużą liczbę hieroglifów.
 

Zatopione piramidy u wybrzeży Japonii

Jednak na przykład Richard Schoch - Profesor fizyki i matematyki na Uniwersytecie w Bostonie nie uważa, że ta struktura jest czymkolwiek innym niż tylko naturalnie powstałą formacją skalną.
 

Zatopione piramidy u wybrzeży Japonii

 

Zobaczmy więc filmik, posłuchajmy, zastanówmy się i wypracujmy swoje własne zdanie…

 
 
źródło: Wikipedia

http://www.wrotarozwoju.pl/monumenty-yonaguni-t856.html
 

http://blogpanienki.salon24.pl/472695,japonska-atlantyda

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura