Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
94 obserwujących
1445 notek
531k odsłon
  3550   1

Dom 70 m2 na wsi

Dlaczego płaski dach?


Tak na wszelki wypadek, aby nie było za dobrze.

Bo poza miastem 70 m2 - jest wystarczające dla 4 osobowej rodziny. (3 sypialnie po 10 m2, kuchniosalon, łazienka, korytarz).

Problem płaskiego dachu.

To właśnie to "aby nie było za dobrze". Bo wystarczyłoby dać ścianki nad parterem 1,5 m i stromy dach, aby zrobić z tego 140 m2 + strych circa 30 m2.


Pytanie: o co chodzi z tymi ograniczeniami? Bo powierzchnia działki na dom i koszt budowy zbliżony. Przy stromym dachu "oddaje się do użytku" z dużym strychem, a następnie w dachu wycina otwory na okna i tą drogą powiększa część mieszkalną; sposób na obejście obowiązujących przepisów.


Dlatego sądzę, że raczej powinny być ograniczenia dotyczące zajęcia powierzchni działki przez taki dom "bez pozwolenia" + kwestia usytuowania.

Na wsi - ważne są pomieszczenia dodatkowe - na narzędzia ogrodnicze, rowery, garaż, czy choćby garderoba  z miejscem na buty i ubrania na różne okazje. To stanowi o odmienności sposobu życia. 


Z kim nie rozmawiam z tych, którzy wybudowali duże domy, to teraz narzekają, że dzieci "wyszły", a dom generuje koszty i do tego znaczna część jest nieużywana.

Sam użytkuję (specjalnie założyłem takie rozwiązanie na starość) około 55 m2 + różne pomieszczenia dodatkowe - garaż, wiata na narzędzia itp. I więcej mi nie potrzeba.

Lubię to! Skomentuj213 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo