Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
99 obserwujących
1539 notek
556k odsłon
  211   0

Ukraina - powstrzymać szaleńca

Ostatnie doniesienia z Ukrainy i wypowiedzi Zełeńskiego wskazują na wyraźną aberrację psychiczną u pełniącego obowiązki prezydenta.

Zarówno decyzje jak i zamierzenia Zełeńskiego wskazują, że jego stan psychiczny odpowiada temu jaki miał Hitler w ostatnim stadium wojny - wtedy, gdy Berlin był już okrążony.Też, tak jak Hitler, snuje swoje fantasmagorie dotyczące końcowego zwycięstwa i rozprawienia się z Rosją.


Widać, że chce doprowadzić do pełnego zniszczenia kraju i wymordowania mieszkańców. Nasuwa się analogia ze sposobem działań jakie miały miejsce podczas Powstania Jerozolimskiego, które Rzymianie stłumili mordując większość zaciekłych obrońców, a kobiety i dzieci sprzedając w niewolę. Symbolem jest Masada, której obrońcy, aby nie poddać się, popełnili zbiorowe samobójstwo - najpierw kobiety mordowały swoje dzieci, mężowie żony, aby na koniec wymordować się wzajemnie.

Nasuwa się przypuszczenie, że u Zełeńskiego, tak jak kiedyś w Palestynie, odzywa się "gen żydowski". Hitler też ulegał jego podszeptom.

Cała narracja tycząca wojny zaczyna mieć taki kontekst. Zełeński nakazuje w Mariupolu walczyć do końca, a chcących się poddać - rozstrzeliwać. Liczy, że jak Rosjanom braknie amunicji - to Ukraińcy wezmą odwet.


Warto w przytoczonym kontekście przeanalizować decyzje naszych władz - Dudy i Morawieckiego, pielgrzymujących hołdowniczo do Zełeńskiego  (o Grodzkim nie ma co wspominać, bo to już postać poza konkurencją). Czy swymi decyzjami mającymi podtrzymać wojnę nie będą winni krwi niewinnej ludności cywilnej?

Sugestia sił porządkowych (Kaczyński) ma sens jako oddzielenie społeczeństwa ukraińskiego od "zelotów" Zełeńskiego.


Postbanderowcy , powołujący się na tradycje UPA mającą w swym "dorobku" rzeź na Wołyniu , nie mają u mnie dobrych konotacji. Ale szkoda normalnych ludzi, chcących normalnie żyć i pracować.W końcu Polacy i Ukraińcy są nacjami najbliższymi sobie genetycznie wśród narodów Europy. Szkoda ich.

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale