Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas
956
BLOG

Dość samowoli PiS: wybrać vice-marszałka!!!

Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas Rozmaitości Obserwuj notkę 21
Brak vice-marszałka Sejmu ze strony opozycyjnego klubu PiS, grozi dalszymi utrudnieniami w pracy Parlamentu.

Wydaje się, że czas najwyższy skończyć z tym warcholstwem i wybrać vice-marszałka, który będzie reprezentował interesy tego klubu. Nigdzie nie jest zaś napisane, że ten vice-marszałek musi być członkiem klubu PiS - ważne by reprezentował jego interesy.


Takie rozwiązanie przyczyniłoby się do ustabilizowania sytuacji i ukróciło warcholstwo, bo to jest przyczyną, że PiS nawet nie jest w stanie wytypować własnego kandydata.

Do tego taki vice-marszałek spełniałby rolę stabilizatora dla ekscesywnych wystąpień niektórych, rozwydrzonych działaczy - po prostu mógłby zakazać występowania takim na mównicy sejmowej. Wszystkie poczynania klubu powinny być przy tym koordynowane przez vice-marszałka - można ustalić harmonogram przyjmowania wniosków w tej sprawie.


I sprawa najważniejsza. Środki przeznaczone na dodatkowe uposażenie vice-marszałka nie zostałyby zmarnowane.

Z całą pewnością jest wiele osób w różnych ugrupowaniach, które mogłyby godnie sprawować tę zaszczytną i odpowiedzialną funkcję.

członek SKPB, instruktor PZN, sternik jachtowy. 3 dzieci - dorośli. "Zaliczyłem" samotnie wycieczkę przez Kazachstan, Kirgizję, Chiny (prowincje Sinkiang, Tybet _ Kailash Kora, Quinghai, Gansu). Ostatnio, czyli od kilkudziesięciu już lat, zajmuję się porównaniami systemów filozoficznych kształtujących cywilizacje. Bazą jest myśl Konecznego, ale znacznie odbiegam od tamtych zasad. Tej tematyce, ale z naciskiem na podstawy rzeczypospolitej tworzę portal www.poczetRP.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości