Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
74 obserwujących
1263 notki
460k odsłon
234 odsłony

Kobieta szuka rolnika

Wykop Skomentuj6

Po deklaracji PiS o doprowadzeniu do dopłat na poziomie UE nalezy się liczyć z taką tendencją.

 Program "Rolnik szuka żony" tworzony jako sarkastyczne spojrzenie na problemy ludzi żyjących na wsi, okazał się medialnym hitem.

O sukcesie zadecydowało chyba nie tyle wskazanie "walorów" rolników biorących udział w programie, co raczej pewna zmiana tendencji społecznych.

Można sądzić, że życie w mieście z "ciepłą wodą w kranie" przestaje być tak wielką atrakcją. Przynajmniej część społeczeństwa zauważa, że życie na wsi ma też swoje walory, a jeśli uda się zapewnić, podobny miejskim, poziom cywilizacyjny, to takie życie staje się atrakcyjne. Wypełnia pustkę codzienności opartej o brak faktycznych perspektyw rozwojowych, gdzie nawet na tym niskim poziomie życia społecznego natrafia się na "szklany sufit" nie pozwalający na przeskoczenie poziomu kasjerki w markecie.

Teoretycznie - ma się w mieście lepsze możliwości kształcenia. Czy to zapewnia jednak wyższy i stabilny poziom życia?

Gdyby porównać te kwestie, to bardziej stabilna jest sytuacja rolnika.

Owszem. Istnieje obawa przed "ciężką pracą" na wsi. Jednak nawet ten program przybliża rzeczywiste warunki i obciążenia, które wcale nie są istotnie większe niż w mieście.

Barierą jak do tej pory, jest poziom życia, które w znacznym stopniu trzeba sobie samemu organizować. Jeśli tu nastąpi dopływ środków na wieś do poziomu unijnego - szybko okaże się, że życie na wsi jest znacznie bardziej atrakcyjne niż w mieście.

I ta sytuacja może okazać się największym dobrodziejstwem dla Polski wynikającym z rządów PiS.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka