Blog
Most nad nicością
Partisan gardening
Partisan gardening Zaniepokojony optymista
30 obserwujących 474 notki 796194 odsłony
Partisan gardening, 5 grudnia 2017 r.

Niemcy chcą zastopować reformę polskich sądów

2258 111 0 A A A


  Teraz powoli staje się jasne skąd u nas ta Komisja Wenecka i nieprzejednana postawa Komisji Europejskiej, które to z góry przewidują katastrofę i nawet jeszcze bez wprowadzenia nowych ustaw krytykują nasze reformy i chcą je powstrzymać - bo są „niedemokratyczne”.

  Niemcy zrobiły w wolnej Polsce wiele dobrych interesów. Ale zaraz będą ustawy o częściowej nacjonalizacji mediów. A „skarga nadzwyczajna” może także ich dotknąć jeśli nie wszystko w przeszłości było jak trzeba.  

  Sędziowie niemieccy nie zauważyli gdy kanclerz Merkel łamiąc prawo wpuściła obcych do kraju. Nie zapytała swoich obywateli ani nawet ich przedstawicieli w Bundestagu o zgodę. Wszyscy pokornie pochylili głowy jak stado baranów a nie demokratyczne państwo prawa. Ale Polskę będą atakować i decydować jakie u nas prawo ma być. Będą nam pisać ustawy? Już przecież obecni sędziowie KRSu chodzili do ambasady niemieckiej na konsultacje. Szykuje się także ustawa o reparacjach wojennych a ta może być dla Niemiec bolesna i trzeba ją powstrzymać. Czy nie są to rzeczywiste powody wtrącania się niemieckich prawników w reformę polskiego sądownictwa już bez przykrywki europejskich instytucji? :

  „Niemcy patrzą Polsce na ręce. "Reformę sądownictwa należy powstrzymać" Reforma sądownictwa proponowana przez polski rząd krytykowana jest nie tylko w kraju, ale też zagranicą. Niemieckie media cytują wypowiedź przewodniczącego Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów. Jens Gnisa bez ogródek mówi o niebezpieczeństwie związanym ze zmianami w Polsce.

Planowane reformy sądownictwa w Polsce muszą zostać zatrzymane na etapie obrad parlamentarnych - powiedział prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów (DRB) Jens Gnisa. Informację tę podały w poniedziałkowych wydaniach dzienniki Grupy Medialnej Funke.

Gnisa wezwał Polskę jako partnera w Unii Europejskiej do powrotu do państwa prawa. Podkreślił, że „państwo prawa jest podstawą demokracji”, a sytuacja w Turcji, Rumunii i w Polsce pokazuje, jak szybko mogą być unieważnione elementy tego państwa. Stwierdził też, że niezawisłe sądy w Polsce są zagrożone.” (podaje Wirtualna Polska)

  Podobnie pisze onet.pl :

„Niemcy: sędziowie krytykują reformę sądownictwa w Polsce. Należy powstrzymać planowaną reformę polskiego sądownictwa – mówi Jens Gnisa, przewodniczący Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów. Planowane reformy sądownictwa w Polsce muszą zostać zatrzymane na etapie obrad parlamentarnych – powiedział prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów (DRB) Jens Gnisa. Informację tę podały dzienniki Grupy Medialnej Funke.

Gnisa wezwał Polskę jako partnera w Unii Europejskiej do powrotu do państwa prawa. Podkreślił, że "państwo prawa jest podstawą demokracji", a sytuacja w Turcji, Rumunii i w Polsce pokazuje, jak szybko mogą być unieważnione elementy tego państwa.

Gnisa stwierdził, że niezawisłe sądy w Polsce są zagrożone. W jego opinii zatrważające jest to, że w sondażu przeprowadzonym w całej Europie trzech z czterech sędziów podało, że rząd w Warszawie w ostatnich dwóch latach nie respektował ich niezawisłości.” ( onet.pl)

  W międzyczasie polskojęzyczny "Fakt" wypuszcza fakenews'a, że rząd będzie chciał odwołania prezydenta. 

   Wypowiedź ta zbiega się z możliwością nowego weta prezydenta Dudy wobec ustaw sadowych. Czy jest to forma nacisku na pierwszą osobę w państwie polskim?

Opublikowano: 05.12.2017 16:27. Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 16:44.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Próbuję zrozumieć

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Autorze, dzięki za czujność.Widać nieobojętna jest nasza historia naszym wrogom.
  • @jareks23  Nie te czasy, by można było wyzywać kolesia do bijatyki na podwórku a...
  • @kgobisz  Więcej wiary w ludzi.

Tematy w dziale Polityka