49 obserwujących
222 notki
423k odsłony
1848 odsłon

Kościół boi się wirusa

Wykop Skomentuj49

Patrzę na wirusową mapę świata i czuję się jakbym oglądał hollywoodzki film katastrof. Europa i USA czerwone, czerwone , że już brzegów nie widać, natomiast Afryka, jakieś małe kropeczki. Czyżby Najwyższy postanowił oczyścić nasze kontynenty i dać je komuś innemu w arendę?

Zadzwonił telefon odbieram mówię Halo Słucham

I nagle wszystko wybucha i ogniem zieje

To Bóg do mnie dzwoni mówi Łona co tam się dzieje

Nie to pomyłka jakaś nic nie rozumiem

Słyszę Święty Piotr wybrał losowo twój numer

Ja tu nic nie widzę z góry bo mi zasłaniają chmury

Widoczność licha więc przestań pieprzyć mów co słychać

Aaa kicha każdy bezimienny

Wszędzie jak nie wojna to przynajmniej stan wojenny

Władza to banda cwaniaków z największym na czele

A Biblia dawno już przestała być bestsellerem

Kościół nie tyle boi się wirusa, tylko boi się mówić to, co powinien, ponieważ księża i biskupi są już często tak zastraszeni, zakrzyczani, że na samą myśl, żeby rzec to, co powinni w obecnej sytuacji, robi im się gęsia skórka na skórze. No bo biskup u nas to już właściwie przewodniczący Związku Zawodowego Pedofili. Nich on tylko coś powie, to już mu portale przypomną jego miejsce! Na portalu przecież ładnie wygląda jakaś połajanka na rząd, a jak tutaj tematu zabraknie, to zawsze można wyciągnąć z szuflady za uszy jakiegoś wielebnego i już portal ma niezbędną ilość krytyki i agresji. Tak więc Kościół i duchowieństwo siedzą cichą. Oczywiście trzeba się modlić i nosić maseczki przypominają proboszczowie. Do przypominania maseczek, to księża nie są potrzebni, wystarczy policji, mediów i lekarzy. Że trzeba się modlić za chorych, lekarzy i policjantów, to średnio zorientowany katolik wie z automatu. Niestety za obecnego pontyfikatu Kościół na tyle zredukował się do spraw społecznych, miłosierdzia, tolerancji i ekologii, że już właściwie niezbyt wiadomo czy przy sprawnie działających klubach GW, Greenpeec-ie i Paradach Równości jest jeszcze do czegoś potrzebny? Mimo tej potulności episkopatu, który zaraz odwołał Msze Święte, Pan Hołownia, superkatolicki kandydat mainstreemu na prezydenta nie omieszkał dołożyć biskupom, że jednak nie stanęli na wysokości zadania. Swoją drogą przedziwne, że te postKIKowskie sieroty jeszcze nie stworzyły jakiegoś swojego tęczowego kościół tolerancji i postępu. Na cóż się wam ludziska w tym polsko-katolickim ciemnogrodzie męczyć? Zróbta se swój kościół na miarę swoich marzeń i aspiracji.

Hmmm to może jeszcze raz Mesjasza ześlę

Nie wygłupiaj się skończy na elektrycznym krześle

Nie warto szkoda czasu ludziom w głowach się przewraca

Jest już za późno by nawracać

Co to znaczy nawrócenie? Otóż według Biblii nawrócenie to nie odmawianie większej ilości paciorków, lecz zmiana swojej postawy wobec Boga i ludzi. Wobec Stwórcy musimy z powrotem stać się jego stworzeniami. Bo nam się już zupełnie w głowach poprzewracało. Już nawet nie to, że o Bogu w ogóle nie pamiętamy, że nas stworzył i dla nas cały wszechświat, który generalnie nieźle się prezentuje. Nawet nie to, że mamy głęboko gdzieś przykazania, które nam Bóg dał w swojej dobroci i które mają nas uchronić od wszelkiego zła. Nawet nie to, że powymyślaliśmy sobie własne przykazania, które nas mniej uwierają niż te boskie. Niestety popełniliśmy błąd kardynalny, którego Bóg już nie mógł cierpieć: postawiliśmy się na miejscu Stwórcy. Chcemy sami stanowić, co jest dobre, a co złe i kim my sami jesteśmy. Dziś dziewczynką, jutro chłopczykiem, a po jutrze jeszcze czymś innym. Hulaj dusza piekła nie ma! No i dograliśmy się. Bóg nam zesłał takiego małego, małego żuczka, który nas pokory nauczy. Bo właśnie korzeniem wszelkiego zła jest pycha. Popatrzmy co jest naszą słabością wobec wirusa: niepochamowana żądzą używania i próba zapełnienia czymkolwiek pustki wewnątrz nas - mecz w Bergamo i nasze podróże.

Wczoraj Bóg zadzwonił do mnie

Przekaż wszystkim że najwyższy czas oprzytomnieć

Mówię nie da rady (co?) Boże przecież znasz to

Nie da rady to już za daleko zaszło

Ciąg dalszy rozmowy był taki że Bóg zaczął wrzeszczeć

Zrobiłem już nie jeden potop mogę zrobić to raz jeszcze

Odmawianie Bogu prawa na zesłanie kary na ludzkość jest niezgodne z Pismem Święty. Biblia, w tym także Jezus, wielokrotnie ostrzega człowieka, że jego zatwardziałość i odwrócenie się od Stwóry może sprowadzić kataklizm na wszystkich ludzi na ziemi. Muszę się przyznać, że patrząc na to, co się dzieje, szczególnie w Europie czy Stanach, zastanawiałem się już od dłuższego czasu, kiedy to się stanie? Czy Rosja wywoła jakąś większą awanturę? Czy też w końcu Chińczycy z Ameryką się pogryzą? Niestety ekolodzy mogą się czuć zawiedzeni: apokalipsa nie jest ekologiczna. Na odwrót, produkcja spadnie, benzyny mniej się spali, więc i CO2 będzie mniej. Kto wie może nawet kwiatki zaczną więdnąć z tego powodu?

Wykop Skomentuj49
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo