bravo02 bravo02
144
BLOG

Nowa władza, nowe podatki

bravo02 bravo02 Gospodarka Obserwuj notkę 7

Na pierwszy ogień idzie podatek katastralny. Jest to podatek od wartości nieruchomości, a wartość nieruchomości określają rzeczoznawcy. I tu jest pies pogrzebany bo oni określają wartość nieruchomości po uważaniu. Pewnie że trzymają się pewnych kryteriów, ale jak się nieruchomość spodoba deweloperom, mogą właściciela nieruchomości zbankrutować podatkiem, a co im szkodzi?

Bajanie że kataster obowiązywałby tylko przy posiadaniu wielu domów i mieszkań jest fałszywe, gdyż kataster dotyczy nieruchomości, a nie właściciela nieruchomości. Co się jednak nie robi żeby otumanić czytających. Dla katastru jest obojętne ile właściciel ma nieruchomości. Jeśli by chciano opodatkować właścicieli wielu nieruchomości wystarczyła by ustawa sejmowa w prawie podatkowych, a nie kataster. Kataster jest sposobem na wywłaszczenie Polaków z nieruchomości.

Artykuł pojawił się na interii, wypowiadali się ministrowie nowej parszywej władzy.

Drugi artykuł z interii o opłatach za przegląd techniczny samochodów w stacjach diagnostycznych. Specjaliści wyliczyli że opłata ta powinna wzrosnąć do 504 złote za pojazd, czyli samochód osobowy. Powołują się na zasadę płacy minimalnej, czyli jak płaca minimalna wzrasta to opłata za przegląd techniczny samochodu też powinna proporcjonalnie wzrastać. Jak płaca minimalna wzrosła 5 razy to i opłata za przegląd techniczny powinna zrosnąć 5 razy. Byłoby wszystko OK, gdybym zauważył bankructwo jakiejś takiej stacji. Nic z tego stale powstają nowe, widocznie się opłaca, jest to działalność całkiem dochodowa. Po wzroście opłat będzie to złoty interes.

Czego można się spodziewać po macherach tfuskowych? Wszystkiego, nie liczcie na pobłażliwość niemieckich agentów, szlochy nic nie pomogą, sami ich żeście wybraliście. wyzwolicieli Polski od polskich okupantów.

bravo02
O mnie bravo02

Hmm...

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka