Brun
Brun brun brun
11 obserwujących
100 notek
51k odsłon
688 odsłon

ONZ nabija w butelkę

Wykop Skomentuj6

Organizacja Narodów Zjednoczonych, która i tak ma wiele sukcesów jest na prostej drodze do osiągnięcia następnego. Otóż najsławniejsza ostatnio żeglarka świata, jedna z młodszych a już na pewno najmłodsza osoba z zespołem Aspargera, która przebyła Atlantyk na regatowej maszynie z włókna węglowego staje przed kolejnym wyzwaniem. Tym razem zimowym, co prawda bowiem sezon atlantyckich cyklonów tropikalnych własnie się skończył ale przy panującej cyrkulacji zachodnich wiatrów przed naszą bohaterką wyzwania stawiane przez jesienno zimowy północny Atlantyk. A te, jak wiadomo, nie są bagatelne i potrafią być, oczywiście w swoim wymiarze, równie groźne jak postępujące wielkimi krokami Globalne Ocieplenie. No, nie na Północnym Atlantyku, w każdym razie nie tak od ręki.

Dla Grety Thunberg, szwedzkiej spadkobierczyni tradycji nieustraszonych wikingów nie są to wyzwanie nie do pokonania niemniej jednak nasza bohaterka czuje się nieco nabita, przez ONZ, w butelkę po nagłym przeniesieniu szczytu klimatycznego ze wstrząsanego zamieszkami Chile do spokojnej społecznie  Hiszpanii, gdzie autobusy płoną tylko po zamieszkach w Barcelonie, ale, no, nie przesadzajmy, Katalonia to w końcu nie od razu - cała Hiszpania.

Greta z rozgoryczeniem zauważa, że płynęła przez pół świata niezupełnie w ta stronę co trzeba, szuka zatem jakiejś możliwości transportu, elektrycznego, słonecznego czy za pomocą wiatru, do Starego Świata, który tak niespodziewanie boryka się wciąż z nowymi trudnościami.

Trzymamy kciuki za dzielną podróżniczkę, liczymy na to, że znajdzie jakiś dzielnych a pomocnych żeglarzy. Na przykład jacht I LOVE POLAND mógłby, po owocnej trasie zaooceanicznych regat, wrócić na naszą stronę Atlantyku przysparzając tym samym chwały i kolorów stosunkom Polsko Szwedzkim, nieco ostatnio nadszarpniętym [https://www.salon24.pl/u/brun/976071,szwecja-na-progu-faszyzmu ] i od czasów Bitwy Pod Oliwą niezbyt przyjaznych.  Rzecz warta rozważenia.

Jak sądzę. Na chwałę żeglarstwa, kraju, Szwecji i na pohybel Globalnemu Ociepleniu.

https://wpolityce.pl/swiat/471140-szczyt-cop25-jednak-w-madrycie-thunberg-ma-problem 


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości