Banki chętnie nagradzają aktywnych klientów. Fot. Pixabay
Banki chętnie nagradzają aktywnych klientów. Fot. Pixabay
Finanse osobiste Finanse osobiste
607
BLOG

Jak zarabiać na promocjach bankowych?

Finanse osobiste Finanse osobiste Finanse Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

Zwrot za transakcje kartą, bilety do kina czy vouchery do wykorzystania w różnych sklepach to popularne rozwiązania, którymi banki premiują swoich klientów. Niektórzy z nich stają się prawdziwymi „wyjadaczami wisienek” i na promocjach bankowych mogą zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych rocznie! 

Wiele osób wciąż myśli, że banki to instytucje, które chcą, jak najwięcej na nas zarobić. Jednak przy tak zaawansowanej konkurencji na rynku, muszą one walczyć o klienta. Jednym ze skuteczniejszych sposobów by to osiągnąć są promocje bankowe.

Promocje bankowe - czym są?

Promocje w bankach polegają na tym, że w zamian za określoną czynność (np. założenie konta, wyrobienie karty kredytowej, wykonanie określonej sumy transakcji kartą, polecenie usług banku znajomym), klienci otrzymują nagrodę.

Może być to gadżet (np. tablet, telefon), voucher na zakupy (przykładowo do wykorzystania w sklepie spożywczym, drogerii, salonie odzieżowym), bilety do kina, podwyższone oprocentowanie na lokacie czy zwrot części transakcji, które wykonaliśmy kartą.

Warunki każdej promocji są szczegółowo opisane w regulaminie, który jest publikowany na stronie banku. Tam znajdziemy następujące informacje: kto może wziąć udział w promocji, co należy zrobić, aby otrzymać bonus, do kiedy można przystąpić do promocji, jakie nagrody są przewidziane, jakie koszty ewentualnie trzeba ponieść (np. jakie jest oprocentowanie karty kredytowej, jeśli oferta jej dotyczy), gdzie złożyć reklamację w przypadku niezadowolenia z usług banku.

image

Na bankowych promocjach można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Fot. Pixabay


Przeczytaj więcej o tym, jak banki nagradzają aktywnych klientów.

Dlaczego banki oferują klientom premie?

Wydawałoby się, że banki nie mają żadnego interesu w tym, aby oferować przykładowo kilkaset złotych nagrody za założenie konta czy wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej. W ten sposób jednak chcą przyciągnąć do siebie nowych klientów i dać im szansę na przetestowanie swoich usług. Jeśli dana osoba będzie zadowolona z rachunku, założonego w promocji, to niewykluczone, że w przyszłości weźmie kredyt w danym banku. A na takiej transakcji bank z pewnością zarobi.


image

Warto mieć finansowy plan na życie. Fot. Pixabay


Dowiedz się, jak osiągać finansowe cele.

Jak zacząć zarabiać na promocjach bankowych?

Bankowe oferty specjalne to dobry sposób na podreperowanie domowego budżetu. Jeśli chcemy zacząć, to na początek warto śledzić blogi, które zajmują się tą tematyką. Znajdziemy tam najnowsze informacje o ciekawych promocjach oraz przydatne wskazówki, dotyczące tego, jak zdobyć najwyższą możliwą premię czy upragniony gadżet.

Jeśli już trafimy na ciekawą ofertę, to warto zastanowić się, czy produkt założony w promocji, rzeczywiście jest nam potrzebny. Jeśli jest to bezpłatne konto, to oczywiście nic nie tracimy. Jeżeli jednak trzeba wziąć kredyt, to może nie być to opłacalne.

Promocje w bankach – na co uważać?

Istnieje kilka haczyków, na które warto zwrócić uwagę, rozpoczynając uczestnictwo w promocji bankowej. Przede wszystkim, zanim zaaplikujemy, bezwzględnie musimy przeczytać regulamin. Szczególnie warto zwrócić uwagę na: okres karencji, czyli przez jaki czas do momentu przystąpienia do promocji, nie można być klientem danego banku; terminy, do których należy wykonać konkretne czynności czy wykorzystać otrzymany w formie nagrody bon; warunki promocji, czyli do konkretnie trzeba zrobić, aby dostać nagrodę; opłaty, które dotyczą produktu, który mamy założyć w ramach promocji; zgody marketingowe (podczas składania wniosku musimy upoważnić bank do przetwarzania naszych danych osobowych czy skontaktowania się z nami – jeśli tego nie zrobimy, bonus może nam przepaść).

Zaczynając swój udział w promocjach, warto na początku skupić się na jednej, dotyczącej nieskomplikowanego produktu i charakteryzującej się prostymi warunkami. Może nagroda nie będzie najwyższa, ale będziemy mogli przetrenować czytanie regulaminu i pamiętanie o wszystkich warunkach. 


Zobacz też: Bankowość mobilna na co dzień


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Blog o finansach osobistych prowadzony przez zespół Salon24. Tematyka: finanse osobiste, budżet domowy, oszczędzanie, podatki, emerytura. Zapraszamy też na stronę tematu Oszczędzanie na przyszłość.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka