308 obserwujących
4668 notek
5707k odsłon
1655 odsłon

Zdyscyplinowani Polacy

Wykop Skomentuj242

               W czasach trudnych wiele dowiadujemy się o sobie.   

               Pandemia koronawirusa pozwala wyraźnie ujawnić różne postawy. Za wcześnie jeszcze na dokonywanie jakichkolwiek podsumowań, bo najbliższe dni mogą je obrócić wniwecz, wolno jednak już teraz powiedzieć, że Polacy zachowują się w obliczu tego dramatu niezwykle odpowiedzialnie, co przejawia się przede wszystkim w gotowości do niesienia pomocy innym (szczególnie starszym i samotnym) oraz w społecznej dyscyplinie.   

              Mimo że jesteśmy znani na całym świecie z niechęci do przestrzegania odgórnych nakazów i z umiejętności obchodzenia wprowadzanych przez władze przepisów (zwłaszcza restrykcyjnych), to generalnie ściśle przestrzegamy teraz surowych zasad nakładających na nas wiele obostrzeń i ograniczeń wolności.    

              Zdarzają się oczywiście przypadki ich lekceważenia, ale są to na szczęście  nieliczne wyjątki, które spotykają się natychmiast po ujawnieniu przez media z powszechnym potępieniem, a nie - jak mogliby przewidywać badacze naszego charakteru narodowego - z wyrazami aprobaty za pomysłowość, brawurę i ułańską fantazję niektórych rodaków.  

             Miejmy nadzieję, że tak będzie do - oby jak najszybszego - końca stanu zagrożenia koronawirusem.

Wykop Skomentuj242
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo