308 obserwujących
4691 notek
5732k odsłony
391 odsłon

Co dalej z Kidawą-Błońską?

Wykop Skomentuj77

               Ze strony Platformy Obywatelskiej słychać głosy, że kompletnie nieudana kandydatka na Prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska być może będzie się ubiegać o prezydenturę Warszawy, jeżeli Rafał Trzaskowski zdołałby pokonać Andrzeja Dudę.  

               Rozumiem, że po tym, jak czołowi politycy PO potraktowali wicemarszałek Sejmu w ostatnich dniach chcą oni teraz koniecznie zrekompensować jej gorycz porażki i znaleźć wysokie stanowisko na otarcie łez.  

              Jest to jednak bardzo ryzykowna gra, ponieważ doszczętnie skompromitowany polityk powinien na dłuższy czas wycofać się z pierwszej linii frontu walki o jakąkolwiek władzę. Ubieganie się o rządy nad stolicą mogłoby zaś być kolejnym traumatycznym przeżyciem dla Kidawy-Błońskiej. Znacznie lepiej byłoby dla niej pozostać do końca niedawno przecież dopiero rozpoczętej kadencji Sejmu jego wicemarszałkiem.  

             Oczywiście są to czysto teoretyczne rozważania, gdyż w wygranie przez Trzaskowskiego batalii o najwyższy urząd w państwie wierzą tylko najwięksi optymiści w Platformie Obywatelskiej.

Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka