313 obserwujących
4826 notek
5864k odsłony
786 odsłon

Nowy Sącz stracił partnera

Wykop Skomentuj38

                 Po 30 latach współpracy niemieckie miasto Schwerte zawiesiło współpracę z Nowym Sączem - poinformowało Radio Kraków.   

               „Burmistrz miasteczka wystosował w tej sprawie list do prezydenta Ludomira Handzla. To pokłosie podjęcia w listopadzie zeszłego roku przez miejskich radnych tzw. Samorządowej Karty Praw Rodzin” - czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.  

                Dimitrios Axourgos uznał, że uchwalenie tej budzącej kontrowersje Karty stoi w sprzeczności z europejską ideą różnorodności i jest niedopuszczalne dla niego osobiście, a także dla mieszkańców Schwerte.  

               „Zdaniem burmistrza Polska rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość traktuje homoseksualistów jak wroga, dlatego w tym momencie nie widzi szans na utrzymywanie partnerskich stosunków” - napisano na stronie RK.  

               Leżące w Zagłębiu Ruhry Schwerte jest najstarszym miastem partnerskim Nowego Sącza. Umowę w tej sprawie podpisano w sierpniu 1990 roku. Samorządowcy wielokrotnie odwiedzali się nawzajem, kwitła wymiana kulturalna i uczniowska.  

              „Tym samym Nowy Sącz to kolejne miasto w Małopolsce, które straciło zagranicznego partnera związku z podjęciem kontrowersyjnej uchwały. Jeszcze w ubiegłym roku m.in. francuskie samorządy zerwały współpracę z Tuchowem, czy Starym Sączem” - czytamy na stronie Radia Kraków.

Wykop Skomentuj38
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka