316 obserwujących
4858 notek
5887k odsłon
  736   0

Znakomita replika Mazurek na podłą wypowiedź Gajosa

                Znani i popularni aktorzy często mają tendencję do wchodzenia w role autorytetów moralnych oraz społecznych. Są przekonani, że rodacy nabożnie ich słuchają i bezkrytycznie przyjmują ich wizję świata, także - a może przede wszystkim - w zakresie polityki.  

              Wiadomo, że większość ludzi teatru i sceny ma raczej lewicowe poglądy, które chcą narzucać rodakom. Licytują się więc nieustannie, kto bardziej znieważy „wstrętnego Kaczora” i mocniej obrazi „Dudapisa”. Muszą się jednak liczyć z możliwością ostrej riposty, co właśnie przytrafiło się Januszowi Gajosowi.   

              Jak wielu innych celebrytów nie chce on się pogodzić z przegraną w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego. Dał temu wyraz podczas online'owego festiwalu 26. Pol'and'Rock nazywając prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego „małym człowiekiem, który jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części".  

             Powiedział też:  

            - Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie.   

              Na te skandaliczne słowa zareagowała natychmiast europosłanka PiS Beata Mazurek pisząc na Twitterze:  

              Panu Gajosowi mimo znakomitego wykształcenia aktorskiego oraz bogatego doświadczenia w tej branży, najwyraźniej jednak uciekają znaczenia słów i „mały” myli z „niski” lub „niskiego wzrostu”. Może to być też przesycenie patosem dialektyki marksistowskiej, której musiał się uczyć do niektórych ról. Wyraźnie widać, że PRL, „Czterej pancerni i pies” odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa. Bardzo przekonująco zagrał rolę zdegenerowanego prokuratura w filmie „Układ”. Pewnie to tylko przypadek. A tak po ludzku, insynuacje prostaka.   

             Warto się było tak haniebnie odzywać, panie Gajos?

Lubię to! Skomentuj101 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura