Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 21 grudnia 2016 r.

„Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?”

1163 85 0 A A A

        Ten cytat z kultowego filmu pt. „Miś” Stanisława Barei jest najkrótszym oraz najbardziej adekwatnym podsumowaniem sposobu, w jaki potraktowały dzisiaj opozycję władze Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej zwołanej w związku w przesileniem politycznym w Polsce.

          Prezes Jarosław Kaczyński najwyraźniej czuje się nadal na tyle mocny, że pozwolił sobie na kompletne zlekceważenie przeciwników. Widząc, że protesty są coraz słabsze i bardziej komiczne niż poważne, zakpił sobie z nich na całej linii, czyniąc to jednak po mistrzowsku, czyli w atmosferze troski o interes państwa. Nie cofnął się ani o pół kroku z zajętych pozycji, stawiając opozycję pod murem i wykorzystując jej słabość oraz niezborność.

         Kolejny raz okazało się, że Kaczyński potrafi wyjść z każdej opresji.

Opublikowano: 21.12.2016 18:53.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Polityka