Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
285 obserwujących 3421 notek 4470492 odsłony
Sowiniec, 17 lutego 2017 r.

Sakramencka aplikacja

195 24 0 A A A


            Diecezja płocka idzie z duchem postępu, ale nie zapomina o Duchu Świętym. Zamiast przygotowywać się do sakramentów bierzmowania i małżeństwa na podstawie tradycyjnego, czyli drukowanego przewodnika można w niej skorzystać z multimedialnej aplikacji dostępnej w telefonach komórkowych i w tabletach. Zawiera ona rachunek sumienia, modlitwy i krótkie historie świętych - potencjalnych patronów bierzmowania.


              „Dzięki aplikacji młodzi użytkownicy smartfonów mają przewodnik zawsze przy sobie. Jego teksty są z reguły krótkie, by nie odstraszyć i nie zniechęcić odbiorcy. Dzięki aplikacji, kandydat do bierzmowania może w wolnej chwili powtarzać katechizm, uczyć się dojrzalszej modlitwy, czy zrobić rachunek sumienia” - czytamy w portalu internetowym płockiego wydania „Gościa Niedzielnego”.


               W przewodniku znalazła się też oryginalna modlitwa Świętego Tomasza Morusa „O dobry humor”, której początek brzmi: „Panie, daj mi dobre trawienie i także coś do przetrawienia. Daj mi zdrowie ciała i pogodę ducha, bym mógł je zachować…”.


            „Jak zauważa ks. Marek Wilczewski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej, ta duszpasterska propozycja on-line to wyjście naprzeciw młodym ludziom, którzy z łatwością posługują się telefonem komórkowym i Internetem, a jednocześnie realizacja postulatu ostatniego synodu płockiego” - napisano w portalu.


            Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji płockiej przygotował także mobilne „Vademecum narzeczonych” zawierające niezbędne informacje organizacyjne oraz duchową pomoc w przygotowaniu narzeczonych do ślubu.


            „Użytkownicy znajdą tu m.in. gotowy scenariusz ślubu i wesela, informacje o spotkaniach dla narzeczonych, rachunek sumienia w oparciu o przykazania i nowennę na Triduum przed ślubem” - czytamy w portalu płockiego „GN”.


 


Opublikowano: 17.02.2017 14:53.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • :))
  • W punkt.
  • Wygląda.

Tematy w dziale Technologie