Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 2 kwietnia 2017 r.

Antykomuniści pojadą w Krakowie za darmo

261 30 0 A A A


         Rada Miasta Krakowa zdecydowała o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów tramwajami i autobusami miejskimi dla osób represjonowanych w epoce PRL - poinformował „Dziennik Polski”.


        „Uprawnionymi do skorzystania z tej ulgi będą działacze opozycji antykomunistycznej lub osoby prześladowane z powodów politycznych posiadające legitymacje wydane przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Rocznie z nowej ulgi skorzysta ok. 100-150 osób” - czytamy w „DP”.


         Będzie to kosztować miejski budżet około 43 tysięcy złotych rocznie.


         „- Taka decyzja to symboliczny ukłon w stronę tych, którzy przed laty walczyli o wolną i niepodległą Polskę” - powiedział gazecie szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w RMK Włodzimierz Pietrus dodając, że inne formy udzielania wsparcia dla represjonowanych w PRL-u, jak np. zasiłki, pozostają w rękach władz centralnych, a nie samorządowych.


         Z inicjatywą w tej sprawie wystąpiło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych z Siedlec. Krakowscy radni poparli jego postulat i w ten sposób podwawelski gród dołączył do innych miast (m.in. Warszawy i Poznania), w których represjonowani w okresie PRL-u mogą bezpłatnie kursować komunikacją miejską.


 


Opublikowano: 02.04.2017 11:54.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Społeczeństwo