Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 22 kwietnia 2017 r.

Spotkania ze świadkami historii najnowszej

240 38 0 A A A


        O bardzo ciekawej inicjatywie szóstki uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie podjętej w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”  - poinformował „Dziennik Polski”.


       „Postanowili oni rozpropagować rozmaite historie ludzi, którzy pamiętają II Rzeczpospolitą albo drugą wojnę światową. Wspomaga ich kilkoro studentów różnych uczelni”- czytamy w gazecie.


       Koordynator zespołu projektowego Krzysztof Orzechowski powiedział w rozmowie z „DP”, że  żyje jeszcze sporo osób, które mają mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia, przeżyły niezwykłe przygody, były świadkami historycznych zdarzeń.


      Spotkania z nimi są nagrywane i udostępniane w internecie. Na Facebooku powstał profil „Świadkowie Historii”.


       „Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół średnich. Uczestnicy mają za zadanie zrealizować własny projekt społeczny. Celem olimpiady jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Organizatorem jest Fundacja Social Wolves z Warszawy” - napisał „Dziennik Polski”.


 


 


Opublikowano: 22.04.2017 12:06.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Społeczeństwo