Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 2 lipca 2017 r.

Orzeł Biały ze śmieci

182 27 0 A A A


               Bardzo podoba mi się organizowana od kilku lat społeczna akcja „Czyste Tatry”, w ramach której wolontariusze znoszą w plastikowych workach z górskich szlaków kilkaset kilogramów śmieci pozostawianych tam przed ludzi bez kultury i bez świadomości ekologicznej.


               W tym roku odbyła się ona już po raz szósty, ale jej zakończenie bardzo mnie wzburzyło. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, wolontariusze przystąpili bicia rekordu Guinnessa w układaniu narodowego godła o wymiarach 20 na 23 metry z 6 ton surowców wtórnych.


               „Po zakończeniu akcji surowiec trafi do fabryki sponsora i zostanie przetworzony na specjalną linię ekologicznych worków na śmieci Eko Natura, które będą wykorzystane podczas następnej edycji ” - czytamy w depeszy PAP.


              Żadna, nawet najbardziej szlachetna motywacja nie usprawiedliwia znieważania symboli niepodległej Polski, co jednoznacznie określa par. 4. artykułu 28. Konstytucji RP: „Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej”.


               Szkoda, że pomysłodawcy nie wzięli pod uwagę, z jak powszechnie negatywną reakcją spotkał się Orzeł Biały z czekolady, jakiego zafundował kiedyś swoim rodakom na Święto Konstytucji 3 Maja były prezydent Bronisław Komorowski. A przecież było to o wiele bardziej szlachetne tworzywo niż zabarwiony różnymi kolorami regranulat z foliowych odpadów.


 


 


Opublikowano: 02.07.2017 14:26. Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 14:32.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Rozmaitości