Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
295 obserwujących 3966 notek 4968582 odsłony
Sowiniec, 11 grudnia 2017 r.

Chcą wyrzucić Kaczyńskich z Wawelu

14686 169 0 A A A


                  Zaledwie 10 tysięcy głosów udało się zebrać do tej pory autorom internetowej petycji w sprawie przeniesienia grobu Lecha i Marii Kaczyńskich z podziemi królewskiej katedry na Wawelu na warszawskie Powązki.


                  Chcą oni uzbierać 100 tysięcy podpisów, co wydaje się bardzo mało prawdopodobne.


             „Domagamy się przeniesienia grobu w istniejące, lecz puste miejsce na Powązkach. W przeciwnym wypadku będziemy organizować referendum w tej sprawie. Jest to również potrzebne do dokładnego ustalenia liczby wrogów i zdrajców, o których wspominał w wystąpieniu Pan Prezes Kaczyński” - czytamy w piśmie organizatorów tej akcji.


                 Przeniesienie grobu ma - ich zdaniem - wpłynąć na uspokojenie nastrojów w narodzie, ponieważ grób Kaczyńskich na Wawelu podobno niezmiennie wywołuje wielkie emocje.


             A ja po raz kolejny postuluję nadanie miejscu wiecznego spoczynku prezydenckiej pary adekwatnej nazwy, ponieważ spoczywa ona w przedsionku krypty pod wieżą Srebrnych Dzwonów, w której znajduje się trumna Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Od dawna zgłaszam propozycje: Prezydencka, Katyńska, Smoleńska.


 


Opublikowano: 11.12.2017 18:46. Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 20:27.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @maia14 Co zamiótł i dokąd?
  • @Moj Kochasiu Bo jestem delikatny.
  • @remar03 A na czyją?

Tematy w dziale Polityka