308 obserwujących
4680 notek
5718k odsłon
14692 odsłony

Chcą wyrzucić Kaczyńskich z Wawelu

Wykop Skomentuj169


                  Zaledwie 10 tysięcy głosów udało się zebrać do tej pory autorom internetowej petycji w sprawie przeniesienia grobu Lecha i Marii Kaczyńskich z podziemi królewskiej katedry na Wawelu na warszawskie Powązki.


                  Chcą oni uzbierać 100 tysięcy podpisów, co wydaje się bardzo mało prawdopodobne.


             „Domagamy się przeniesienia grobu w istniejące, lecz puste miejsce na Powązkach. W przeciwnym wypadku będziemy organizować referendum w tej sprawie. Jest to również potrzebne do dokładnego ustalenia liczby wrogów i zdrajców, o których wspominał w wystąpieniu Pan Prezes Kaczyński” - czytamy w piśmie organizatorów tej akcji.


                 Przeniesienie grobu ma - ich zdaniem - wpłynąć na uspokojenie nastrojów w narodzie, ponieważ grób Kaczyńskich na Wawelu podobno niezmiennie wywołuje wielkie emocje.


             A ja po raz kolejny postuluję nadanie miejscu wiecznego spoczynku prezydenckiej pary adekwatnej nazwy, ponieważ spoczywa ona w przedsionku krypty pod wieżą Srebrnych Dzwonów, w której znajduje się trumna Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Od dawna zgłaszam propozycje: Prezydencka, Katyńska, Smoleńska.


 


Wykop Skomentuj169
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka