Sowiniec Sowiniec
1573
BLOG

Antysemityzm, antypolonizm i Michnik

Sowiniec Sowiniec Polityka historyczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 186

               Wielkie oburzenie wywołała w wielu mediach społecznościowych informacja, że 6 września Adam Michnik weźmie udział w Nowym Jorku w dyskusji o antysemityzmie w Polsce w XX wieku. Debatę przygotowuje Institute for Jewish Research - organizacja zajmująca się badaniem dziejów Żydów w Europie wschodniej oraz studiami nad Holocaustem.    

              Nie widzę nic zdrożnego w tym wydarzeniu, które zapewne przyciągnie liczną widownię. Gdyby redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” był obywatelem Izraela polskiego pochodzenia, zapewne mówiłby o żydowskim antypolonizmie, który jest lustrzanym odbiciem polskiego antysemityzmu. Skoro jest Polakiem żydowskiego pochodzenia, skupi się na odwrotnej stronie medalu atakując swoją przybraną ojczyznę.  

             I co w tym dziwnego?


Sowiniec
O mnie Sowiniec

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (186)

Inne tematy w dziale Polityka