313 obserwujących
4819 notek
5850k odsłon
187 odsłon

Niemały tatrzański zastrzyk

Wykop Skomentuj11

                 Ponad 55 tysięcy złotych uzbierano już na uruchomionym po tragedii na Giewoncie koncie „Mały zastrzyk finansowy dla TOPR” na portalu zrzutka.pl - poinformowała Polska Agencja Prasowa.    

                Pieniądze z publicznej składki mają trafić do tych członków Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.   

               Zbiórkę zainicjowała przewodniczka tatrzańska Maja Sindalska, która prowadzi na Facebooku profil „Aktualne warunki w górach”. Kilka dni po akcji ratowniczej pod Giewontem zapytała na nim: „kto pomoże ratownikom TOPR?” W odpowiedzi przeczytała, że „my, czyli osoby kochające góry i mające ogromny szacunek do tych, którzy z narażeniem własnego życia idą, by ratować życie innych”.  

             - Początkowo sprawa była nieoficjalna i skromna, jednak liczba i tempo wpłat przerosło moje oczekiwania. Ludzie z całej Polski chcą wspomóc ratowników, mając na uwadze ich bohaterską akcję po tragicznej burzy - powiedziała PAP Sindalska.  

              „Zwróciła się ona bezpośrednio do naczelnika TOPR Jana Krzysztofa, który zdecydował, że pieniądze ze składki zostaną przeznaczone na potrzebujących ratowników TOPR, którzy w wyniku różnych zdarzeń losowych, jak na przykład choroba, znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej” - czytamy w depeszy PAP.    

             Odzew przerósł jej oczekiwania. Pierwszy cel: 5 tys. zł  został osiągnięty w 2 godziny, kolejny (10 tys. zł) w następne 2. By zgromadzić 15 tys. wystarczyło pół dnia. Obecnie na koncie jest już ponad 55 tys. zł, a Sindalska zaproponowała nowy cel: 100 tys. zł.  

             „Każdy, kto chce wesprzeć ratowników, może dokonać dowolnej wpłaty za pośrednictwem portalu internetowego zrzutka.pl lub wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto TOPR” - napisała Polska Agencja Prasowa.


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo