0 obserwujących
112 notek
115k odsłon
  159   0

Cwany (smart) parkometr - zapłacisz więcej

Big Brother wie o Tobie wszystko, bo wtyka Ci wszystko "SMART". Ty bierzesz boś głupi. W Madrycie pojawił się "smart" parkometr który pobiera wyższe opłaty od właścicieli mniej wydajnych aut. Kiedy pojawią się "smart" pisuary? Już są ? Już robią ci fotki?

Dzięki nowej generacji "inteligentnych parkometrów" samochody, które oszczędzają na paliwie  będą również dawać oszczędności w miejscu parkowania. Można tą sama wiadomość podać   tak: " Z powodu nowej generacji "inteligentnych parkometrów" samochody które zużywają więcej paliwa będą kosztować więcej na parkingu". Która wersja brzmi lepiej? Obie bowiem skutkują identycznie.

   Cwany (smart) parkometr - zapłacisz drożej

Inteligentne parkometry w Madrycie będzie naliczać wyższe stawki dla mniej  ekonomicznie zużywające paliwo pojazdów- podaje Bloomberg.

Kierowca będzie musiał wpisać numer z tablic rejestracyjnych do urządzenia, które następnie sprawdzi jakiego rodzaju pojazdu zarejestrowanego w Wydziale Komunikacji.  Jeśli zużycie paliwa i emisja spalin będą spełniać określone kryteria naliczą Ci rabat w wysokości jak 20%. Starszym pojazdom i tym z silnikiem Diesla naliczy się dodatkową opłatę, także do 20%, mówi Bloomberg.

Liczniki będzie również doliczać dopłatę amatorom parkowania na już zatłoczonych ulicach miast. Parkometry podłączone do wspólnej sieci, będą wiedziały jakie ulice mają więcej miejsca i będą starały się "wypchnąć" kierowców w tych kierunkach.

Inteligentne parkometry nie są całkowicie nową koncepcją. Madryt eksperymentował z tą ideą od 2006 roku.

Ciekawe kiedy pojawią się w publicznych toaletach płatne pisuary naliczające opłaty według wielkości  i wieku "narzędzia" oraz ilości i jakości wydalin?

 Po udanym teście na Bronxie, kierowcy w Nowym Jorku będą mogli zapłacić za parking publiczny przy użyciu smartfonu.

    girl sitting bench cell phone

W Bostonie natomiast pojawiły się "inteligentne" miejskie ławki. Zasilane bateriami słonecznymi nazywane są " Soofas". Możesz tu podłączyć i naładować baterię komórki i bezprzewodowo użyć internetu aby dowiedzieć się np. o jakości miejscowego powietrza- czyli czegoś zupełnie zbędne.

Wszystko narasta,  do listy rzeczy takich jak zegarki, samochody, telefony, wszystko co  nazwano  jako "inteligentne" (smart) możemy teraz dodać ławki i parkometry. Przy okazji Big Brother zbiera coraz więcej informacji o nas. Śledzi nasz każdy ruch i krok. Precyzyjne potrafi określić miejsce gdzie aktualnie przebywamy i jak będziesz niegrzeczny wyśle na Ciebie drona i zmieni w zwykłą parę wodną.

Wkrótce pojawią się też może inteligentne kolce na parkowych trawnikach i inteligentne ławki  które pozwolą wykryć bezdomnych. Co jeszcze wymyśli Big Brother w trosce o mnie?

 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale