carcajou carcajou
921
BLOG

Polska to bogata kraja czyli rozbudowa....Okęcia

carcajou carcajou Inwestycje Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Projektowanie rozbudowy zacznie się w przyszłym roku. Według założeń pierwsze prace budowlane wystartują w 2026 roku. Cała inwestycja ma być gotowa w 2029 r. Jej koszty szacowane są na 2,4 mld zł.

– Niestety, dzisiaj musimy się mierzyć z zaniechaniami naszych poprzedników. Gdyby w 2019 r. nie zatrzymano rozbudowy lotniska, to dzisiaj mielibyśmy port, który mógłby obsługiwać 27 mln pasażerów rocznie – stwierdził Maciej Lasek.

Przed pięcioma laty szefowie Ministerstwa Infrastruktury wycofali się z planów rozbudowy Lotniska Chopina, bo uznali, że w sytuacji, w której w 2028 roku ma być oddany Centralny Port Komunikacyjny, inwestycja na Okęciu byłaby niegospodarnością. Nowy rząd przyznaje jednak, że portu w Baranowie nie da się oddać w tym terminie.

Przede wszystkim przedłużony ma być pirs południowy, czyli część, w której pasażerowie czekają na wejście do samolotu. Tam znajdą się nowe stanowiska dla samolotów typu boeing 737 czy airbus A320. Rozbudowana ma być także strefa non-schengen po północnej stronie terminala. Marcin Danił, wiceprezes PPL, zakłada, że dla inwestycji nie trzeba będzie zdobywać nowej decyzji środowiskowej. Dzięki temu, że w ostatnich latach samoloty są cichsze, limity hałasowe nie będą przekroczone. Projektowanie rozbudowy zacznie się w przyszłym roku.

https://forsal.pl/transport/lotnictwo/artykuly/9498739,zanim-powstanie-cpk-rozbuduja-okecie-inwestycja-za-24-mld-zl.html


image


Gdy odejdzie w niesławie rząd 13.12. okaże się prawdopodobnie, że plany CPK będą musiały ulec modyfikacji, bo czas na budowę 8 lotniska w Europie już minął, kto inny przejął ruch. Lasek wtedy pogratuluje sobie przenikliwości, że nie dopuścił do powstania na czas CPK, wszak analizy będą wskazywać, że ma rację (ma\ miał, mało kto zrozumie różnicę).


Prezes Ochódzki: Powiedz mi po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie, po co?
Prezes Ochódzki: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta.
. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Hochwander: Protokół zniszczenia...
Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.

carcajou
O mnie carcajou

PO głosi wszem i wobec, że dwa i dwa to pięć, i wszyscy, którzy chcą się uważać za ludzi światowych i inteligentnych, muszą w to uwierzyć. Działania partii negują bowiem nie tylko legalność demokratycznie wybranej władzy, czy podważają znaczenie instytucji państwa polskiego, lecz jakąkolwiek logikę. Za największą herezję uznają zdrowy rozsądek. Najbardziej przeraża nawet nie to, że ci ludzie mogą unieważnić cokolwiek i kogokolwiek  wg własnego zmieniającego się z dnia na dzień widzimisię, lecz że mogą mieć rację. Bo przecież skąd naprawdę wiadomo, że dwa i dwa to cztery? Lub że ludzie dawno temu nie polowali na dinozaury? Albo że przeszłość jest niezmienna? Jeśli zarówno przeszłość, jak i świat zewnętrzny istnieją wyłącznie w naszym umyśle, a umysł można kontrolować przez usłużne im media - co wtedy? George Orwell 2023 PiS to partia wariatów. Niegdyś oznaką szaleństwa było upieranie się, że Ziemia obraca się wokół Słońca; dziś wiara, że Polacy mają prawo sami decydować o tym, co jest w Polsce dobre, a co złe, nie zaś UE, Niemcy, Izrael czy Rosja. Tylko PiS w to konsekwentnie wierzy, mówią więc, że są wariatami, bo jakże tak można? George Orwell 2023

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka