0 obserwujących
50 notek
17k odsłon
168 odsłon

OBROTOWA PROPAGANDA ALLA NEWSWEEK

Wykop Skomentuj2


Do tej pory błędnie sądziłem, że obrotowa może być tylko zawodniczka w piłce ręcznej, albo scena w teatrze.


Okazuje się jednak, że obrotowa może też być propaganda uprawiana przez niektóre opiniotwórcze media. Jeszcze nie tak dawno temu ich naiwny konsument czy wyznawca mógł odnieść wrażenie, że Polską tak naprawdę rządzi Kościół, a posiadająca większość parlamentarną partia jedynie realizuje kościelne wytyczne i każe kobietom rodzić dzieci.


Aż tu nagle w Neewsweeku taki tytuł: PISKUP. Chodzi oczywiście o arcybiskupa Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego, którego nominacja na to stanowisko spowodowała w wielu mediach antyklerykalne ożywienie.


Tytuł można interpretować dwojako: albo Jędraszewskiego powołał na zajmowane stanowisko PiS, albo też partia Kaczyńskiego metropolitą steruje. Komunistyczna propaganda powiedziałaby, że arcybiskup chodzi na pasku. 


Wariant pierwszy oznaczałby, że papież Franciszek, którego otwartość nasze rodzime antyklerykały z taką lubością przeciwstawiają wstecznictwu polskiego episkopatu, przekazał PiS-owi część swoich prerogatyw, w tym obsadzanie ważnych dla Kościoła stanowisk. To jednak wydaje mi się mało prawdopodobne.


Zatem mamy do czynienia z wariantem drugim – PiS i Kaczyński w oczywisty sposób sterują Kościołem. Ale to nie bardzo pasuje do głoszonej jeszcze niedawno przez totalnie opozycyjne media tezy, jakoby to Polską rządził Kościół katolicki.

Do marksizmu na studiach nie bardzo się przykładałem, ale mamy tu chyba do czynienia z marksistowską dialektyką właśnie.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura