0 obserwujących
87 notek
92k odsłony
211 odsłon

Poszukiwany kandydat na ministra rolnictwa

Wykop Skomentuj4


Jak donosi "Do rzeczy":

 (...) W sobotę ma zostać podpisana nowa umowa koalicyjna Zjednoczoonej Prawicy. Tymczasem jak informuje Wirtualna Polska, koalicjanci uzgodnili już kandydatów na wszystkie stanowiska oprócz resortu rolnictwa.

Dymisja ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego jest niemal pewna. Polityk głośno sprzeciwił się tzw. Piątce dla zwierząt wskazując, że projekt nie był konsultowany ani z jego resortem ani z rolnikami. – PiS, partia, której zawierzyłem, partia, która wydawała się prawicowa, kieruje się zasadami marksistowskimi – mówił w rozmowie z radiem Wnet minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak informuje WP, na objęcie teki ministra rolnictwa nie zgodziła się europosłanka Andżelika Możdżanowska. Możdżanowska w latach 2017-2018 pełniła urząd sekretarza stanu w Ministerstw Rozwoju, a później w latach 2018-2019 sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Obecnie jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

W tej sytuacji dojdzie do podpisania umowy koalicyjnej bez nazwiska przyszłego szefa tego resortu (...).


_____________________________________________________________________

Moim murowanym typem jest posłanka Lichocka - widać, że zna temat i przy jej  zdecydowaniu wiedziałaby jak ustawić do pionu rolników. Pardon! Biznesmenów, milionerów i bezdusznych zerwiskórów.

Zaraz jak tylko zakończy z sukcesem wraz z Czabańskim polonizację mediów.

Dobry byłby też inny specjalista od rolnictwa - poseł Suski - ale z przecieków wiem, że zgodził sie już na Ministra Oświaty i Szkolnictwa Wyższego.


____________________________________________________________________

Źródło:

https://dorzeczy.pl/kraj/154873/kto-ministrem-rolnictwa-wp-ta-europoslanka-odmowila-objecia-stanowiska.html

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka