Blog
Dominika Korwin-Mikke blog
Dominika Korwin-Mikke
1 obserwujący 47 notek 103428 odsłon
Dominika Korwin-Mikke, 17 marca 2017 r.

Im mniejsze kwoty, tym większy raban!

669 1 0 A A A


Od kilku dni politykom Platformy, a już najbardziej Sławomirowi Nitrasowi, spędza sen z powiek problem zakwaterowania posła Pawła Kukiza w hotelu sejmowym na koszt podatnika. Chodzi w sumie nawet o kwotę 35 tys. złotych – tyle wylicza oburzony Nitras, które Kukiz – jego zdaniem nielegalnie, można powiedzieć, „wyłudził” z budżetu państwa.  Jest to kwota otrzymana po dodaniu wszystkich miesięcy (ryczałt 2200 zł) od początku kadencji Sejmu.

Być może tłumaczenia posła Kukiza, że w jego warszawskim mieszkaniu nie mieszka on, tylko córka  z narzeczonym, są niepoważne.  Dla świętego spokoju mógłby uciszyć wszystkich, przepisując lokal po prostu na jakiegoś członka rodziny, ale nie bawmy się w formalności. Platforma po raz kolejny usiłuje odwracać uwagę od rzeczy istotnych i kierować ją na sprawy nie mające praktycznie żadnego wpływu na zasobność portfeli podatników.

Głośno było o lotach CASĄ premier Szydło, które zdaniem Platformy są przyczyną ciężkiej sytuacji finansowej Polaków i rosnącego długu publicznego, teraz jeszcze głośniej jest o mieszkaniu Pawła Kukiza; można powiedzieć, że im mniejsze i śmieszniejsze w kontekście budżetu kwoty, tym większy raban. 

No cóż, skoro Platforma poprzez oszczędne i tanie państwo,  rozumie drobne sprawy kosmetyczne, a nie radykalne zmiany systemu marnotrawstwa i rozdawnictwa opartego na korupcji, któremu hołdowała przez  8 lat swoich rządów, nic dziwnego, że czepia się takich drobiazgów.  Jak na razie więc, winę za fatalny stan finansów państwa nie ponosi PO,  gdyż można ją z łatwością zwalić na koszty przelotów premier Beaty Szydło oraz potrzeby mieszkaniowe Pawła Kukiza. Ciekawe, co będzie następne?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Szanowny Panie, Wydaje mi się, że wyciągnął Pan zbyt daleko idące wnioski na temat...
  • @HARCOWNIK Oj Harcowniku, mam nadzieję, że Roman Polański kiedyś odbierze osobiście Oscara,...
  • @HARCOWNIK Czy wie Pan ile tego typu przestępstw popełnia się w Ameryce, przestępstw, które...

Tematy w dziale Polityka