0 obserwujących
194 notki
26k odsłon
199 odsłon

Konwencja SLD

Wykop Skomentuj7

Kilka wybranych wypowiedzi:

Włodzimierz Czarzasty:
W tej chwili wiem jedno, polska lewica się zmobilizowała. W czasach łatwych jest być łatwo odpowiedzialnym, ale w czasach trudnych bardzo trudno. Ludzie odpowiedzialni powiedzieli: stajemy przy was, walczymy, aby polska lewica w samorządach wzięła władzę, żeby miała jak najwięcej parlamentarzystów w wyborach do europarlamentu i aby wrócić do Sejmu. Cieszę się, że wśród nas są nasi przyjaciele, posłowie, którzy byli posłami i którzy będą posłami; ludzie, którzy w tej chwili powiedzieli: jeżeli wszystkie ręce na pokład, to jesteśmy, pomagamy i walczymy

Będziemy współrządzili w wielu sejmikach, bo wiemy jak to zrobić, bo mamy to naprawdę poukładane, bo chcemy zwyciężyć, bo wystawiliśmy masę ludzi, bo wiemy jaką drogą pójść.

Andrzej Rozenek:
Lewica nie zabierze nikomu tego, co PiS dało, ale odda Polkom i Polakom to, co PiS zabrało. Oddamy obywatelom poczucie bezpieczeństwa, przywrócimy Polsce zaszczytne miejsce we wspaniałej, zaszczytnej, wielkiej rodzinie europejskiej, zwrócimy wolność i swobodę obywatelską, odbudujemy społeczeństwo obywatelskie i świeckie państwo.

Przywrócimy niezależne sądownictwo i niezależną prokuraturę, zadbamy o ludzką godność, szczególnie godność wykluczonych, połączymy Polki i Polaków – zasypiemy te rowy, które przez tyle lat prawica tak skrzętnie w Polsce buduje. Dość podziałów! Dość polityki dwóch zwalczających się narodów. Mamy jedną Polskę i jedną ojczyznę.


O "siedmiu filarach" swego programu komitet będzie mówił w siedmiu kolejnych tygodniach. Pierwszy z nich, "Po stronie dziecka, po stronie rodzica", zostanie przedstawiony w najbliższy poniedziałek w Łodzi. Kolejny, "Zdrowie na miejsce", będzie prezentowany w następnym tygodniu w Kaliszu; potem: "Powietrze w normie" – w Warszawie, "Srebrna rewolucja" - w Bydgoszczy, "Dobre mieszkanie w każdej gminie" - w Szczecinie, "Przestrzeń, która nie kłamie i historia która nie dzieli" - w Olsztynie, a "Decydujemy wspólnie" - w Świdnicy i Wrocławiu.

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka