31 obserwujących
5440 notek
1934k odsłony
214 odsłon

paradoksy demokracji...

Wykop Skomentuj18

Dzień czy dwa dni temu jeden z blogerów salon24.pl powiadomił o zakażeniu się koronawirusem. Cóż, każdemu może się to przytrafić tym bardziej, że dotyczy to jednego ze stu senatorów RP. Co ciekawe, chyba w niedzielę podana została informacja, że marszałek senatu odwołał zaplanowane wcześniej posiedzenie senatu... co można połączyć z wymuszoną izolacją jednego z senatorów.

Mam tu wątpliwości co do takiego działania, kiedy to usprawiedliwiona nieobecność jednego ze stu senatorów skutkuje zawiedzeniem funkcjonowania izby wyższej polskiego parlamentu. Oznacza to brak podejmowania decyzji w ważnych sprawach państwowych.

Sądzę, że jest to poważne naruszenie istoty demokracji w Polsce - kiedy to jeden przypadek choroby wyklucza funkcjonowanie urzędu demokratycznego państwa odpowiedzialnego za funkcjonowanie państwa.

W założeniach demokracji przewidziano sytuację zagrożenia państwa - która stanowiła  istotną przesłankę do zawieszenia organu kolegialnego i powołane dyktatora, który miałby jednoosobowo podejmować ostateczne decyzje strategiczne w chwili zagrożenia państwa...

Myślę, że nasza "demokracja" jest instytucją pozorną, instytucją służącą "naciąganiu" prawa do interesu grup nie zawsze o jawnych interesach. Tak postrzegam działanie marszałka senatu.

 

zobacz także:

/.../ przesunięcie posiedzenie Sejmu wynika z odwołania obrad Senatu, które miały odbyć się w tym tygodniu (4-7 sierpnia). Posłowie w piątek mieli zajmować się przede wszystkim stanowiskami Senatu wobec szeregu ustaw
https://fakty.interia.pl/polska/news-ryszard-terlecki-piatkowe-posiedzenie-sejmu-bedzie-przesunie,nId,4647695


Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości