33 obserwujących
5585 notek
1974k odsłony
  223   0

albicla.com

Prawie miesiąc temu pojawił się nowy portal społecznościowy. Z założenia przypomina koncepcję portalu "Nasza Klasa", który rozwijał się nad wyraz obiecująco.

Sam portal Albicla deklaruje możliwość swobodnych wypowiedzi bez ingerencji cenzury. Jednak - póki co - jest mu raczej daleko do możliwości pełnej wypowiedzi. Portal wymaga założenia konta, na którym można  tworzyć własne przemyślenia i dzielić się nimi z zaprzyjaźnionymi uczestnikami, również zalogowanymi.

Jednak liczba znaków, które można wykorzystać, wystarcza zaledwie na kilka słów, bo dwa czy trzy zdania nie zawsze już mieszczą się "w okienku".


Pozostaje więc inna możliwość - trzeba w znanym sobie miejscu w sieci przedstawić problem - a link do tego miejsca umieścić już bezpośrednio na koncie portalu Albicla.

I tu pojawia się problem - póki co (portal działa dopiero prawie miesiąc) - nie są znane kryteria pojawienia się wpisu na stronie głównej portalu. System powiązań między uczestnikami tego portalu także nie jest jeszcze dopracowany - bo dane konto jest współdzielone między osobami zgłoszonymi jako "znajomi" oraz "osoby oglądające".

Jest jeszcze jedna możliwość - gdzie właściciel konta informuje - czyje konto będzie obserwował...


No i dla mnie jest problem - czytam tylko tych uczestników, którzy są dla mnie widoczni w systemie wzajemnych powiązań a jeżeli już widzę któryś z ostatnich wpisów tej osoby - to są to tylko "zajawki" - przekierowania do tekstu źródłowego.  

A jeżeli wejdzie się w link - to w systemie tworzy się coś przekierowującego - i nie do końca wiem, czy czytam tekst osoby, której konto odwiedziłem, czy też jest to tekst, na który ta osoba zwróciła moją uwagę.

Myślę, że trzeba trochę czasu, zanim ten system okrzepnie - ale żeby było to trwałe okrzepnięcie - trzeba mieć tam znaczną liczbę osób wzajemnie czytających swoje przemyślenia.

Ja już tam jestem -


https://albicla.com/Wojtek37
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie