37 obserwujących
5817 notek
2030k odsłon
  162   1

szlachetna pomoc a niedźwiedzia przysługa...

Jest grupa osób, która aż piszczy - tak rwie się do udzielania pomocy ludziom poza granicami Polski. Mam tu na myśli osoby - które kłamią już na starcie...

Zaczynają od "załatwienia sobie" odpowiednich świadectw - kim to niby są i co potrafią. Zatem taka "tożsamość" sprzeczna z rzeczywistością jest już pierwszym kłamstwem. Kłamstwem, które ma krótkie nogi - bo może ujawnić się juz na pierwszym przejściu granicznym...

I te osoby robią wszystko, by przekraczać granice wszędzie tam - gdzie uda się je przekroczyć niepostrzeżenie...


Udzielanie "pomocy" tym wędrowcom jest robieniem im niedźwiedziej przysługi. DO ich status jest dużo lepszy, niż nas - dużej większości PRL-owskiego pochodzenia. Owszem, niektórym udało się mieć lepiej - ale ile jest osób porzuconych na łaskę i niełaskę losu. Ktoś zlikwidował polskie przedsiębiorstwa - które dawały pracę i pieniądze na przetrwanie od wypłaty do wypłaty. Przedsiębiorstwa jakoś sobie radziły a ludzie przychodzili przez dziesiątki lat pracując z reguły na tym samym stanowisku - a po uzyskaniu wieku emerytalnego - uzyskiwali prawo do emerytury. Z mieszkań też ich nikt nie wyrzucał.

Pomijam te osoby, które z własnej winy popadły w nałóg alkoholowy. o ten narkotyczny pojawił się już dużo później. Nasze - polskie społeczeństwo dobrze wie, że bez pracy to kołaczy nie ma a tutaj cała "elyta" rwie się do pomocy nachodźcom oczekującym na zasiłek gwarantowany bez konieczności pracowania.


Dla mnie jest to zachowanie jednoznaczne. Tu chodzi o podważanie autorytetu władzy w państwie i o nic więcej. Problem w tym - że nie "komuna" stanowi władzę - ale jej zaprzeczenie a dokładnie patrioci zjednoczeni pod znakiem Prawa i Sprawiedliwości.

Jeszcze jakiś czas temu wystarczało, aby polityka tej partii o coś publicznie oskarżyć w mediach - a rano był on już zawieszony w swoich obowiązkach. Ale ta metoda już zawodzi. Dlatego przyszły następne. Jest to wyciąganie ręki do migrantów - którzy stali się narzędziem walki z państwem polskim.

Bardzo głośna formacja, które skończyło się Eldorado, walczy o powrót do udziału w podziale zysku wyprowadzanego w przeszłości do swoich kieszeni.


Wystarczy policzyć te wszystkie inwestycje i zastanowić się - skąd są te pieniądze. To przecież o nie chodzi. Chodzi o to, by znalazły się w posiadaniu określonej grupy osób a nie - żeby je tak bezmyślnie wydawać na inwestycje służące dobru polskiego społeczeństwa. Przecież ten minister z brytyjskim paszportem ciągle powtarzał - że "piniendzy nie ma i nie będzie !" - i o to właśnie chodzi.


image

https://wydarzenia.interia.pl/autor/irmina-brachacz/news-janina-ochojska-zatrzymana-przy-granicy,nId,5680295Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale