Blog
dobrezycie
Wojtek
29 obserwujących 4707 notek 1668443 odsłony
Wojtek, 13 maja 2017 r.

BO fortepian można zasłonić...

126 2 0 A A A

Kiedyś modna była zagadka na temat różnicy między słoniem i fortepianem. Odpowiedź na pytanie - czym różni się słoń od fortepianu - była nad wyraz prosta. Stwierdzała tylko, że o ile fortepian można zasłonić, to nie da się zafortepianić słonia...

Zagadka ta przypomniała mi się w chwili, kiedy pewien przywódca głośnego strajku w 1980 roku, który też został noblistą w dziedzinie pokojowej nagrody Nobla, który także dostąpił zaszczytu bycia prezydentem Polski, zaapelował do narodu niemieckiego o pełnienie przywódczej roli w Europie i obrony istnienia Unii Europejskiej nawet wtedy, gdyby ta istnieć przestała.

Pal licho tego inteligenta z rodowodem TW. Mnie zaintrygowała ta zapomniana już postać -którą nagle proniemieckie media znów wyciągnęły z Muzeum Figur Przebrzmiałych. Myślę, że pamiętamy brak woli Lecha Wałęsy przy próbie stwierdzenia autentyczności dokumentów odnalezionych w szafie jednego z ważnych uczestników polityki PZPR. Z tych dokumentów wynika, że Lech Wałęsa był tajnym i świadomym współpracownikiem "bezpieki" i odnaleziono tam kilka relacji na tematy już znane w szczegółach. Pozostało tylko ustalić nie tyle - kto sporządził te dokumenty, ale jednoznacznie ocenić, czy są to oryginalne dokumenty podpisane przez Lecha Wałęsę, czy też jest to dokumentacja przygotowana w celu skompromitowania przywódcy Solidarności.

Sam Lech Wałęsa odciął się od sprawy i odmówił udostępnienia jakiegokolwiek materiału porównawczego niezbędnego przy ustalaniu autentyczności dokumentu i ekspertyzy grafologicznej.

I oto nagle wyskakuje nam z doniesień medialnych informacja, że emerytowany prezydent państwa kwestionuje ustalenia Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie im. Sehna [1]. Cóż, najpierw bojkotował istnienie dokumentów, wyparł się ich autentyczności i teraz nagle dowodzi, że mogą to być dokumenty z niewiarygodnego źródła... i ma na to swoje "ekspertyzy".

Mnie zainteresował wątek takiego nagłośnienia tego problemu. Zastanawiałem się - co wypowiedź skompromitowanego polityka przytaczana w mediach ma przysłonić przed społeczeństwem. I oto już wiem: okazuje się, że organa bezpieczeństwa państwa dokonały aresztowania kilku osób zajmujących się wyłudzaniem rzekomego prawa do nieruchomości. Akcja poleała na przeglądaniu archiwów oraz wyszukiwaniu prawdopodobnych spadkobierców majątku znajdującego się w posiadaniu administracji samorządowej, szczególnie majątku należącego do warszawskich przedsiębiorców.

/.../ W czwartek CBA zatrzymało w Warszawie osiem osób, które miały wyrządzić Skarbowi Państwa i spadkobiercom szkodę na ponad 46 mln zł. To warszawski adwokat Andrzej M., dwoje adwokatów występujących jako kuratorzy spadkobierców nieruchomości Grażyna K.-B. i Tomasz Ż., ojciec i syn zajmujący się skupowaniem roszczeń do nieruchomości – Maciej M. i Maksymilian M., dwóch rzeczoznawców majątkowych Michał Sz. i Jacek R. oraz Andrzej K. /.../
http://www.radiomaryja.pl/informacje/prokuratura-wnioski-o-areszt-dla-szesciu-osob-ws-reprywatyzacji/

W tej sytuacji nie pozostaje już nic innego, jak przekonanie o odwróceniu uwagi od kryminalnych powiązań "handlu roszczeniami" grupy warszawskich prawników oraz "naganiaczy" - a wszystko pod czujnym okiem stołecznego magistratu. Problem polega na tym, że działania te są powiązane z okresami sprawowania ważnych urzędów przez dużą grupę osób pozostających w strukturach jednej z większych partii i to partii sprawującej władzę w państwie [2].

Apel Lecha Wałęsy o przewodnictwo niemieckie w Europie wiąże się bardzo mocno z polityką premiera Mazowieckiego, który przeforsował pewien program wyłączenia działalności karnej znany też jako "polityka grubej kreski" - w myśl którego administracja państwowa zamykała rozpatrywanie roszczeń względem grupy osób zaangażowanych w politykę przeciwko administracji państwowej.[1]  http://www.radiomaryja.pl/informacje/l-walesa-podwaza-opinie-instytutu-ekspertyz-sadowych/


[2]  http://www.radiomaryja.pl/informacje/prokuratura-wnioski-o-areszt-dla-szesciu-osob-ws-reprywatyzacji/2017-05-13, 22:30, 48 480

Opublikowano: 13.05.2017 22:26.
Autor: Wojtek
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

O mnie świadczą moje słowa...

Darmowe narzędzie do tłumaczeń stron internetowych
FreeWebsiteTranslation.com

Geo Visitors Map 1 tracker

1 I - 31 XII 2017 - monitoring pozycji

Średnia liczba odsłon (miesięcznie)
w 2017 r. - 8950.

w 2016 r. - 14 480
w 2015 r. - 10 760
w 2014 r. - 16 620
w 2013 r. - 17 160

free counters

Mój fotoblog :
Wrocław, 'spacer'


Zobacz moje fotografie :


1
tracker

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Te wszystkie bzdury sprzedawano łatwowiernym pisowcom i..." Rzeczywiście, bzdury. Ujawniono,...
  • I tak pisałem. Nie wiem, skąd ten błąd. . Już poprawiłem
  • Reformę szkolnictwa wprowadzono na przełomie lat 1999/2000. Wprowadzenie gimnazjum było...

Tematy w dziale Polityka