31 obserwujących
5315 notek
1898k odsłon
294 odsłony

Nie tylko frankowicze...

Wykop Skomentuj3

Inwestycje wymagają nowatorskiego podejścia, ale też i rozwagi w podejmowaniu decyzji. Jednym z elementów realizacji inwestycji jest pozyskanie środków na jej realizację. W tym miejscu rachunek ekonomiczny podpowiada konieczność pozyskania środków na inwestycję, jeżeli korzyści są wyższe, niż oszczędności bez kosztu jej poniesienia.

Banki oferują różne możliwości pozyskania środków dostosowane do możliwości kredytobiorcy. Jedynym elementem takiej pożyczki jest realna możliwość jej spłaty. Tak zwany "biznes-plan" jest opisem uzasadniającym konieczność skorzystania  z kredytu oraz wskazaniem efektywności jego wykorzystania. Bank weryfikuje taki wniosek i jeżeli ocena jest pozytywna, udziela kredytu inwestorowi.

I tutaj zaczynają się problemy, bo realia w trakcie realizacji inwestycji często odbiegają od założeń wstępnych.

Czas rozpatrywania wniosku o kredyt często jest na tyle długi, że opóźnia rozpoczęcie inwestycji w czasie, kiedy podejmuje się decyzję o jej podjęciu.

Procedura bankowa uniemożliwia korektę zamierzenia z uwagi na wcześniej niemożliwe do przewidzenia okoliczności. A z chwilą terminu spłaty pożyczki bank zdecydowanie blokuje przepływ środków płatniczych inwestora - co prowadzi do jego upadku.

W latach 90. XX w. wprowadzono korektę w sprawie naliczania odsetek karnych za nieterminowe spłaty zobowiązań. Efekt jest taki, że zadłużenie z miesiąca na miesiąc wzrasta lawinowo w przeciwieństwie do przychodów, które już nie tylko że nie pozostają na dotychczasowym poziomie, to nawet radykalnie zmniejszają się...


Warunki realizacji umowy powinny być jednakowe dla obu stron umowy. Jednak BANK zdecydowanie egzekwuje swoje należności nie przyjmując nawet do wiadomości, że starannie zweryfikowany biznes-plan odbiega od warunków wstępnych, że druga strona nie ma możliwości obrony i popada w ruinę w odróżnieniu od BANKU, który zawsze wyegzekwuje zmiany umowy w sytuacji, kiedy JEGO okoliczności nieprzewidziane skutkują koniecznością  weryfikacji postanowień umowy o udzielenie kredytu.

W tej nierównej sytuacji stanął już niejeden kredytobiorca stając się niewolnikiem zobowiązania... imagee

https://wydawnictwowektory.pl/pl/p/Czas-niewolnikow.-Jak-swiat-stal-sie-wlasnoscia-kilku-korporacji/176


Józef Białek, Czas Niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji, Wydawnictwo Wektory 2019
Kod rabatowy 5% na "Czas niewolników" - S3RVU5 (obowiązuje do końca lipca 2019), zamówienie w sklepie Wydawnictwa Wektory,
https://wydawnictwowektory.pl/pl/c/Ksiazki-WEKTORY/13 


Józef Białek, Czas Niewolników, Wydawnictwo Wektory 2019
Kiedy przeciętny człowiek mający przeciętną pracę pragnie zdobyć własny kąt, aby ustabilizować się i założyć rodzinę, nie ma innego wyjścia, jak tylko wziąć bankowy kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat.
Tak dzieje się w Polsce i w innych krajach Zachodu. W rezultacie współczesne społeczeństwa faktycznie składają się w przeważającej mierze z bankowych niewolników, którzy zmuszeni są pracować i oddawać dużą część swoich zarobków bankom w zamian za dach nad głową, który owe banki im skredytowały.
Czym się to różni od sytuacji niewolników żyjących w domu należącym do pana bądź feudalnych chłopów zgromadzonych w czworakach?
Tylko zewnętrzną formą, mechanizm bowiem jest ten sam.
Nie pracujemy na siebie, ale na kogoś innego. Na kogo? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w tej książce.
Czas niewolników to opowieść o tym, jak nasz świat w ciągu ostatnich dwóch stuleci został zagarnięty przez niewielką grupę ludzi działających poprzez ukryte w cieniu instytucje.
To książka dla niewolników – o ich panach.

Józef Białek
•    działacz podziemia antykomunistycznego,
•    wydawca nielegalnych książek i publikacji w czasach PRL.
•    Właściciel firmy Wektory i działającego od wielu lat pod tym samym szyldem wydawnictwa.
•    Wydawca miesięcznika, a następnie kwartalnika „Opcja na prawo”.
•    Działacz społeczny i polityk. Założyciel Dolnośląskiego Towarzystwa Gospodarczego (obecnie DIG),
•    Współzałożyciel Towarzystwa Prywatyzacyjnego.
•    Współzałożyciel stowarzyszenia przedsiębiorców „Forum Polskie”,
•    prezes dolnośląskiego oddziału partii Unia Polityki Realnej.
•    Założyciel i wieloletni prezes lokalnego, trzecioligowego klubu sportowego.Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka