31 obserwujących
5207 notek
1865k odsłon
322 odsłony

pińćset_PLUS przy minimalnej stawce wynagrodzenia ?

Wykop Skomentuj4

Jak doszło do utraty majątku przez polskie społeczeństwo we własnym państwie ?

Tu źródeł takiej gospodarki jest wiele, ale wszystkie mają wspólny mianownik - ktoś doprowadził do zadłużenia  obywateli i błyskawicznie zlikwidował miejsca pracy w Polsce. System lichwy - prawnie zabroniony - stał się głównym pasożytem na polskim społeczeństwie a ministrowie okresu zmian ustrojowych okazali się zdrajcami współobywateli - wydając ich na żer ponadnarodowej organizacji bankowej... 


Oferta "500 PLUS" jest rządowym programem Prawa i Sprawiedliwości zmierzającym do zwiększenia dzietności polskich rodzin. Jest odpowiedzią na trendy powstałe w latach 70. XX w na terenie krajów Europy Zachodniej  i ujawnione w tym okresie na Węgrzech... Z uwagi na destrukcję państwa - jest to skuteczne wsparcie finansowe polskich rodzin wprowadzone po zmianie zarządu państwem z 2015 roku. Ma wiele wad, ale wymusza reformę wynagrodzeń wypłacanych pracownikom najemnym przez ich pracodawców.

Człowiek, aby rozwijał się, musi mieć czas na myślenie.

Praca wyłącznie "za miskę zupy" jest próbą zniewolenia wolnego przecież Obywatela....


/... Po chwilowej euforii początku lat dziewięćdziesiątych /.../ otwarciu granic i odblokowaniu potencjału gospodarczego Polacy uwierzyli /.../ że wreszcie odzyskali państwo zawłaszczone dotychczas przez aparat komunistyczny, konfidentów i tajne służby /.../ niewielu słyszało o aferze FOZZ, o programie MOST, a informacje o sprzedawanych za bezcen zakładach przemysłowych i niszczeniu polskiej gospodarki nie docierały do ludzi. /.../ Plan Balcerowicza /.../ był planem przejęcia polskiego majątku i polskiej gospodarki /.../


image


 Józef Białek, Czas Niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji, Wydawnictwo Wektory 2019
Kod rabatowy 5% na "Czas niewolników" - S3RVU5 (obowiązuje do końca lipca 2019), zamówienie w sklepie Wydawnictwa Wektory, https://wydawnictwowektory.pl/pl/c/Ksiazki-WEKTORY/13

Kiedy przeciętny człowiek mający przeciętną pracę pragnie zdobyć własny kąt, aby ustabilizować się i założyć rodzinę, nie ma innego wyjścia, jak tylko wziąć bankowy kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat.

Tak dzieje się w Polsce i w innych krajach Zachodu. W rezultacie współczesne społeczeństwa faktycznie składają się w przeważającej mierze z bankowych niewolników, którzy zmuszeni są pracować i oddawać dużą część swoich zarobków bankom w zamian za dach nad głową, który owe banki im skredytowały.

Czym się to różni od sytuacji niewolników żyjących w domu należącym do pana bądź feudalnych chłopów zgromadzonych w czworakach?

Tylko zewnętrzną formą, mechanizm bowiem jest ten sam.

Nie pracujemy na siebie, ale na kogoś innego. Na kogo? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w tej książce.

Czas niewolników to opowieść o tym, jak nasz świat w ciągu ostatnich dwóch stuleci został zagarnięty przez niewielką grupę ludzi działających poprzez ukryte w cieniu instytucje.

To książka dla niewolników – o ich panach.


Józef Białek


•    działacz podziemia antykomunistycznego,
•    wydawca nielegalnych książek i publikacji w czasach PRL.
•    Właściciel firmy Wektory i działającego od wielu lat pod tym samym szyldem wydawnictwa.
•    Wydawca miesięcznika, a następnie kwartalnika „Opcja na prawo”.
•    Działacz społeczny i polityk. Założyciel Dolnośląskiego Towarzystwa Gospodarczego (obecnie DIG),
•    Współzałożyciel Towarzystwa Prywatyzacyjnego.
•    Współzałożyciel stowarzyszenia przedsiębiorców „Forum Polskie”,
•    prezes dolnośląskiego oddziału partii Unia Polityki Realnej.
•    Założyciel i wieloletni prezes lokalnego, trzecioligowego klubu sportowego.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo