30 obserwujących
5189 notek
1857k odsłon
204 odsłony

Jak wyżyć z 500 plus ?

Wykop Skomentuj1

W internecie pojawił się spot kabaretu Szeptyny z zapytaniem, czy można wyżyć z rządowego 500 plus...


https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-samo-500-plus-nie-wystarczy-by-zyc-fala-komentarzy-po-nowym-,nId,3228149

W emitowanym klipie wyborczym PO KO aktorskie małżeństwo TVn żali się, że z 500 plus nie może już wyżyć z uwagi na drożyznę, która zatacza coraz szersze kręgi konsumując piękną ideę wsparcia rodziny...


I tutaj mamy już do czynienia ze spekulacją. Inicjatywa 500 plus jest inwestycją państwa w dzietność. Ponieważ mamy do czynienia ze starzeniem się polskiego społeczeństwa, rząd Zjednoczonej Prawicy (kojarzony z partią braci Kaczyńskich - Prawo i Sprawiedliwość)  wygospodarował środki na dodatkowe wsparcie rodzin poprzez wypłatę dodatkowego świadczenia w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacanego do uzyskania pełnoletności beneficjenta. Ma to być kapitał początkowy dla młodego człowieka uzyskującego pełnoletność i włączającego się w wir życia osób dorosłych. Miałby to być kapitał startowy wspierający kolejnego, pełnoletnoego Obywatela RP.

Tymczasem ciągle mające się dobrze post-prl-owskie otoczenie za wszelką cenę stara się zubożyć polskie rodziny wyrywając i ten kapitał - wolny od jakichkolwiek zajęć komorniczych - co rząd starannie zabezpieczył aktami prawnymi.

Jednak importerzy i producenci próbują wyrwać polskim rodzinom ten kapitał podnosząc ceny sprzedawanych produktów.

Tu warto zastanowić się - kim jest importer oraz producent w Polsce.

W przypadku importera są to osoby posiadające dobre umocowanie finansowe i sprowadzający do Polski każdy produkt, który można tu sprzedać nieco taniej, aniżeli przyjęta cena tego produktu na rynku w Polsce.

Podobnie jest z rynkiem producentów w Polsce. Tu praktycznie działają firmy z kapitałem zagranicznym i dopiskiem "POLSKA" w nazwie.

Producenci ciągle zaniżają wynagrodzenia pracownikom narodowości polskiej w ich kraju chociaż wynagrodzenie w państwie będącym siedzibą takiej firmy jest kilkukrotnie wyższe... A importerzy sprowadzają produkt możliwy do wykonania w Polsce przez przedsiębiorstwa będące własnością obywateli stale mieszkających w Polsce z tą różnicą, że z reguły jest to produkt tańszy tylko dlatego, że jego jakość jest znacznie niższa, niż produkt wykonany zgodnie z normami polskimi.


I tu jest ukryta nieszczerość Platformy Obywatelskiej, która już nie występuje pod swoją nazwą...


image

Oficjalne twarze "polskiej" opozycji parlamentarnej, https://i.iplsc.com/malgorzata-kidawa-blonska-i-grzegorz-schetyna/000974E9YDWIVULI-C122-F4.jpg


Czy jest sens dania wiary "typowej polskiej rodzinie" wg TVn, która żyje z gaży aktorskiej a dzieci nie mają tutaj już nic do powiedzenia (są tutaj statystami...) ?

Dlaczego to medium nie podnosi problemu wysokości wynagrodzenia za pracę pracownika najemnego i ukrywa gaże wypłacane zatrudnianym aktorom, a społeczeństwu serwuje przekaz rodziny bez zatrudnienia, której jedynym przychodem jest inwestycja w dzieci ?
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo