elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
15 obserwujących
881 notek
228k odsłon
  217   0

Kobiety w sportach ekstremalnych

O wyższości kobiet napisałem napisałem już sporo, zresztą wszyscy wiedzą, że kobiety stoją moralnie wyżej niż mężczyźni, że żyją dłużej (nawet po odliczeniu wypadków, zabójstw i innych gwałtownych zgonów w młodym wieku), że lepiej zwalczają infekcje i regenerują się po zranieniach... Napisze więc o tym, co mnie zaskoczyło.

Czy wiecie o istnieniu sportów bardzo ekstremalnych, np. supermaraton Montane Spine Race - 418 km bez przerwy po pagórkowatym terenie (wspinaczka w sumie 13 km) w środku zimy z własnymi zapasami i wyposażeniem, bez żadnego wsparcia na trasie. Ostatnio kobieta pobiła o 12 godzin rekord świata ustanowiony przez mężczyznę. Biegła 83 godziny.

W kolarstwie górskim na długich dystansach kobiety są lepsze niż mężczyźni. W wyścigu Transcontinental Race zwyciężczyni przejechała linię mety po 10 dniach i prawie 3 godzinach, a drugi za nią miał stratę 7 godzin.

Ultramaraton trailowy Moab 240 o długości 382 km wygrała kobieta. Jej czas - 2 dni i 10 godzin - był o ponad 10 godzin lepszy niż czas drugiego

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport