6 obserwujących
65 notek
20k odsłon
90 odsłon

Jeden kurnik, dwa kurniki – lektura na ciszę wyborczą

Wykop Skomentuj4

Ponieważ nie wiem do jakiej kategorii to wystąpienie będzie zakwalifikowane, na wszelki wypadek wrzuciłem to do działu Wiadomości ze świata... Ale wcale się nie zdziwię jeśli pojawi się w sekcji Hodowla, Literatura albo Humor lub Teorie spiskowe.

W jednym z poprzednich felietonów pochwaliłem się, że mam na Florydzie kurzą farmę; jedna z blogerek nawet mi jej pozazdrościła... Biję się w piersi – kurzej farmy już nie posiadam. Posiadam jednak obszerny kurnik a będę obok stawiał drugi... Co mną motywuje, pokrótce wyjaśnię. Lubię kury i chętnie je spożywam ale nie jestem bezduszny.

Niestety, kura jako gatunek ożywiony, w sposób godny ubolewania zeszła z piedestału grzędy w kurniku i dostała się do klatek szybkiego chowu i wypasu. Tak zwany “wolny wybieg” w hodowli kur też jest zwykłym oszustwem i niezdarnym mydleniem oczu niezorientowanym. Niegdyś wolna, kura stała się podnóżkiem.

Mało kto zdaje sobie sprawę z roli kury w cywilizacyjnym rozwoju świata. W V wieku p.n.e. w królestwie Wu starożytnych Chin, wybitny generał i jeden z najwybitniejszych myślicieli Dalekiego Wschodu Sun Tze, opracował dzieło “Sztuka wojny” które było nie tylko zbiorem zasad strategii i taktyki wojskowej, ale również zbiorem wskazówek dla polityki, ekonomii i zarządzania oraz zasad ustalania standardów życia społecznego i relacji międzyludzkich.

Sun Tze oparł zręby swego dzieła na obserwacji stadnego zachowania kur i opracował tzw. “teorię dziobania” potwierdzoną naukowo wiele wieków później przez Adolfa Remane, niemieckiego zoologa i wybitnego przedstawiciela homologii behawioralnej XX wieku... Jako Dziobaty chcę potwierdzić tą teorie obserwując moje kury w kontekście interpretacji ich zachowania jako zbioru wszystkich Polaków. Dlatego buduje drugi kurnik...

...Dzieło Sun Tze zostało przetłumaczone w Europie w okresie Średniowiecza i od tamtego czasu wszystko ruszyło jak z płatka!

Myśli Tze wykorzystał Machiavelii, a później Voltaire, Diderot i inni Encyklopedyści, którzy przygotowali podglebie Wielkiej Francuskiej Rewolucji Październikowej... Wielu uczonych uważa, ze główne hasło rewolucji “Wolność – Równość - Braterstwo” wymyśliły kury, dając podwaliny współczesnym ideom demokracji, relatywizmu moralnego i poprawności politycznej, co jest największą zdobyczą postępowych społeczeństw przełomu XX i XXI wieku.

Mysli Sun Tze rozwijali z powodzeniem templariusze, iluminaci, twórcy szkoły frankfurckiej i zasad New Age. Artyści spod znaku Wodnika też... Aktualnie, teoria dziobania jest wykorzystywana w mas-medialnej inżynierii społecznej i politycznym marketingu, praktykach manipulacji i dezinformacji oraz tworzeniu mechanizmów zawiązywaniu koterii, modelowaniu grup nacisku i politycznych think-tankow.

Czy ktoś zdawał sobie sprawę ile zawdzięczamy kurom?

Kontynuując zbożne dzieło staram się o uzyskanie jakiegoś grantu, ale nie wiem gdzie pójść... Polacy... pomożecie? 

That's all folks - for now


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo