24 obserwujących
223 notki
208k odsłon
  498   1

Lament wielki trwa, ale środek na COVID-19 wynaleziono – to maść FLS, made in Florida. Par

Z Internetu
Z Internetu

Salonowe pisanie zawiesiłem, bo czasu brak... Wieją cieplejsze wiatry; ale w Polsce, tego jeszcze nie widać, nie słychać i czuć... Tutaj to też kwestia percepcji i wiary... Wiedzy i informacji wszeliniejakiej również... Ale zależy jakiej i skąd jest.

Zaiste; media globalno-mieędzynarodowe i polskie, z Salonem włącznie, pogrążone są w głębokiej depresji i rozpaczy... Globalny i lokalny lament prawie.

Według Encyklopedii PWN, "lament" to -

1. «głośny płacz lub słowa wyrażające skargę albo cierpienie»

2. «utwór poetycki, którego treścią jest opłakiwanie czyjejś śmierci lub klęski»

Termin „lament” ma odniesienie w wielu językach, m.in. w łacinie i hebrajskim, ale inne Lamenty też są; na przykład - powieść Władysława Terleckiego z 1984 roku o Powstaniu Styczniowym; album muzyczny australijskiej grupy Abyssmal Sorrow z obszaru deathcore/metalcore bands z 2008 roku; albo południowo-koreański film-horror z 2016 roku epatujący  lament & comedy, at the same time... Ale Tytuł jest polski, w oryginale było „The Wailing”, w reżyserii kogoś w Polsce chyba mało znanego.

Przede wszystkim jednak „lament”, to utwór muzyczny Zbigniewa Preisnera, poświęcony dzieciom – ofiarom Holocaustu; znany w świecie w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej z wokalizą australijskiej kompozytorki i pieśniarki Lisy Gerrard, niebanalnej kontr-alcistki z ciekawym rodowodem.

Piszę o tym również dlatego, że Lisa Gerrard była nominowana do Oscara za muzykę do  filmu The Insider, Michaella Manna i Gladiator, Ridleya Scotta; z niezapomnianym Russelem Crowe w roli Maximusa.

“The message of music is that God exists and you can have a personal relationship with him… That seems very appropriate when Maximus dies during Gladiator ‘s finale.”.

To piękna metafora… Lamenty pochodzą od Boga i są skierowane do Boga, ale tylko wtedy, kiedy lamentować trzeba...

Lament Preisnera jest porażający i znakomity. W Polsce utwór przeszedł jakoś bez większego echa, chyba.

Moja Mama, w najwcześniejszym okresie mojego życia lamentowała prawie zawsze... Miała powody, ale Tata ich nie uznawał i Mamę, na szczęście, spacyfikował...

Gdyby nie to, lament towarzyszyłby mi chyba do końca świata... Chociaż Mamę kochałem bardzo, wszystkie lamenty trudno znosiłem i to mi pozostało...

Czasami, słucham szkockich lamments w wykonaniu tamtejszych kobziarzy; ale kiedy piję ulubionego scotcha „100 pipers” i nastawiam „Scotland – the Brave”, chce mi się gdzieś pędzić i wszystko porozbijać na kawałki...

Po wypiciu paru sztosów vodka chce mi się spać; czasy, kiedy się po wódce awanturowałem dawno minęły... Ale whisky dodaje mi skrzydeł, chociaż z Red Bullem nie mieszam.

Lamentować w uniesieniu można i trzeba; ale sporadycznie i z umiarem; koniecznie z zachowaniem selfcontrol...

Lamentami zacząłem, ale ostatnim koronawirusowym lamentom odpowiadam stanowcze „NIE!”.

Polecam - https://www.youtube.com/watch?v=5eDNvfhCmz0

Te tunes wcale florydzkie nie są, ale do boju podrywają... Nastrojową muzykę pasującą do artykułu umieszczę na jego końcu.


Z ostatnich lamentów znad Wisły... dzisiaj rano rozmawialiśmy z córką... W Warszawie zimno, w nocy padał śnieg... Ponuro.

Doradzaliśmy spacery z suczką, która nazywa się Bimba... Ale Bimba jest mała i łażenie na mokro jej nie pasuje... Kornelia wychodzi z nią kiedy musi, ale bez przyjemności... Przeważnie przebywa w domu, do nikogo nie chodzi, nikt do niej nie przychodzi też... Mówiła, że można się zachlastać!

Przekrojowe wieści z polskich mediów, ale to tylko lista - mniej lub bardziej lamentujących tytułów.

Pobrałem je z „CyberDefense24”; są tm artykuły o fake -news. Liczni fact checkers którzy wyszukują dowodów na spiskową teorię dziejów lub jej brak, mącą w głowach a sobie często zaprzeczają.

To wszystko wzbudza strach, bo jest częścią systemu medialnego Nowej Władzy... Teorie spiskowe mają się dobrze i stale zasilają media masowe i społecznościowe w niezbędną dozę absurdu. Teorii brak, nie jest lepszy.

Przykłady polskojęzycznych tytułów prasowych, bez podawania źródeł i dat... Artykuły w mediach były, wszyscy to znają.... Przekrój całego roku

> Koronawirus to dzieło George Sorosa, Henry’ego Kissingera, Rotschildów i Rockefellerów oraz paru innych

> Henry Kissinger: “Kiedy stado przyjmie obowiązkowe szczepienia, gra się skończy!” (pisownia oryginalna)

> Koronawirus to broń biologiczna wyprodukowana przez Amerykanów

> W Polsce odnotowano najwięcej zgonów na COVID-19 na świecie

> COVID-19 to plan masowej eksterminacji

> Premier Morawiecki - “Kto umrze, to umrze, i trudno”

> Noszenie maseczek prowadzi do rozwoju grzybów, bakterii i pleśni

> Biskup powiedział, że koronawirus to kara za homoseksualizm i pedofilie

> Pandemia koronawirusa zaplanowana w 2017, skończy się w 2025 roku

> Będą nas inwigilować jak stado baranów

> Szczepionka na koronawirusa jest ukrywana od marca 2020

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości