24 obserwujących
223 notki
208k odsłon
  1469   2

Show Bidena "Oto Ameryka" - dla globalnego przywództwa Demokratów

Z Internetu
Z Internetu

Wystawa „Oto Ameryka” była prezentowana w Warszawskim Arsenale na początku lat 50-tych.

Cytat z artykułu blogera @dziobaty z dnia 20 czerwca 2020:

Przedtem Marek Hłasko napisał: „Nazbierali do cholery i trochę eksponatów; pistolety dla szpiegów, bomby napalmowe, komiksy zrobione z "Braci Karamazow" i trupy jakichś Murzynów”...

... godzinami czekało się w kolejce na wejście, gdyż ludzie chcieli zobaczyć cokolwiek amerykańskiego;.... w efekcie, wystawa "Oto Ameryka" była jedynym w historii PRL propagandowym spektaklem, na który widzów nie trzeba było zganiać pod przymusem. Leżące w gablotkach krawaty typu "bikini", zapoczątkowały krótkotrwałą erę „bikiniarzy”; przesłanie ekspozycji ludzie odbierali na opak - wystawa nie napawała ich wstrętem do Ameryki, lecz budziła podziw dla osiągnięć tego kraju, choć bikiniarzy w „plerezach”, ścigała MO...

... zagłuszany Głos Ameryki informował o sprawach których nie dało się usłyszeć w popularnych wtedy „kołchoźnikach”. Chociaż Głos Wolności i Trybuna Ludu straszyły stonką ziemniaczaną i amerykańskim imperializmem, większość polskiego społeczeństwa Amerykę kochała...”

Wiele się od tamtych czasów zmieniło... Gigantyczny wzrost znaczenia mediów i ich właścicieli skutkował już dobrze zrozumiałym faktem – że media potrafią wmówić ludziom wszystko; przede wszystkim to – że „demokracja” jest na sprzedaż... Demokraci, tu i tam, przekuwają formującą się nową rzeczywistą w odwieczną prawdę – że slogan „ucisk człowieka przez człowieka” jest produktem bardzo tanim... SmartTV, iphony oraz smartfony zastąpiły "kołchożniki" i odniosły wielki sukces.

Podaje za „Dziennikiem Związkowym” z Chicago.

"Orędzie prezydenta Bidena w rocznicę początku pandemii"

Autor:PAP, 11 marca 2021

> Prezydent Joe Biden w czwartkowym orędziu powiedział, że do maja wszyscy dorośli Amerykanie powinni kwalifikować się do otrzymania szczepionki przeciwko koronawirusowi. Kraj ma być “bliżej normalności” do Dnia Niepodległości (4 lipca).

Swoje pierwsze orędzie Biden rozpoczął od krytyki poprzedniej administracji. “Rok temu zaatakował nas wirus, który spotkał się z ciszą i rozprzestrzenił się poza kontrolą. Zaprzeczano przez dni, tygodnie, a potem miesiące. Doprowadziło to do większej liczby zgonów, infekcji, stresu i samotności” – stwierdził Biden, przemawiając w Białym Domu.

W półgodzinnym wystąpieniu na rocznicę wprowadzenia pierwszych lockdownów przywódca USA ubolewał nad tym, że z powodu koronawirusa zmarło tak wielu jego współobywateli. “Liczba zgonów w Ameryce, 527 726, jest większa niż łącznie w pierwszej i drugiej wojnie światowej, wojnie w Wietnamie i zamachach z 11 września” – zauważył.

W orędziu Biden podkreślał dotychczasowe postępy w walce z epidemią, chwalił hart ducha rodaków i z optymizmem wyrażał się o przyszłości. Jak zapowiedział, jego cel 100 milionów zastrzyków w pierwsze 100 dni prezydentury zostanie łatwo osiągnięty. “Jesteśmy tak właściwie na dobrej drodze, by osiągnąć cel 100 milionów dawek w 60 dni mojego urzędowania” – oszacował.

Ponieważ dostawy szczepionek stale rosną, Biden ogłosił, że wszyscy dorośli powinni kwalifikować się do szczepienia do 1 maja. Do tego czasu, po wizycie na specjalnej stronie internetowej, będą mogli zarejestrować się na szczepienie.

“Jeśli zrobimy swoją część, jeśli zrobimy to razem, do 4 lipca jest duża szansa, że wy, wasze rodziny i przyjaciele będziecie mogli spotkać się na swoim podwórku lub w sąsiedztwie, zorganizować grilla i świętować Dzień Niepodległości” – powiedział Amerykanom Biden. Zastrzegł, że mimo iż nie “oznacza to dużych imprez”, to jednak “sprawi, że ten Dzień Niepodległości będzie czymś naprawdę wyjątkowym”.

Na początku marca Biden zapowiedział, że Stany Zjednoczone do końca maja będą miały wystarczającą liczbę szczepionek, by zaszczepić wszystkich dorosłych. To o dwa miesiące szybciej od wcześniejszych planów. Możliwe to będzie m.in. dzięki nadzorowanej przez administrację współpracy firm Merck i Johnson & Johnson, zazwyczaj konkurentów.

Do czwartku w kraju wykonano ponad 95 milionów szczepień przeciwko Covid-19. Blisko 19 procent populacji otrzymało co najmniej jeden zastrzyk.

Zgodnie z sondażem YouGov dla stacji CBS 67 procent Amerykanów “dobrze” lub “bardzo dobrze” ocenia wysiłki Bidena, by przeciwdziałać pandemii. Tylko 33 procent uważa, że działania Białego Domu są “złe” lub “bardzo złe”.<</p>

Artykuł w NewsmaxNews, April 29, 2021.

"Eric Greitens: Biden-Harris First 100 Days Marked by Unprecedented Failure "

"Eric Greitens: Biden-Harris Pierwsze 100 dni oznaczone bezprecedensową porażką"

Nie dyskutuję oczywistych przekłamań i zwykłych kłamstw mediów, w odniesieniu do prezydenta USA i jego Administracji w ciągu 100 dni prezydentury... Działo się - „trochę” inaczejT

Tak było miesiąc temu...

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka